Firma » Reklama

Reklama radiowa – gdzie znaleźć profesjonalnego lektora?

Reklama radiowa – gdzie znaleźć profesjonalnego lektora?
Zobacz więcej zdjęć »
Szukasz dobrego lektora, który mógłby odczytać reklamę do radia? Teraz jego znalezienie wcale nie jest wymagające, ponieważ można zrobić to całkowicie online. Z pomocą przychodzą internetowe banki głosów, które prowadzone są przez studia nagraniowe.


Bank głosów – co to jest?

Bazy określane jako bank głosów zawierają próbki nagrań lektorskich od wielu lektorów. Służą one do poszukiwania odpowiedniego lektora do realizacji konkretnego projektu. Na podstawie umieszczonych w nich nagrań można następnie wybrać taką osobę, która najlepiej poradzi sobie z konkretnym zadaniem – będzie posiadała odpowiednią płeć, wiek, tembr głosu.

Kiedyś banki głosów dostępne były stacjonarnie, więc w celu znalezienia dobrego lektora trzeba było osobiście udać się do studia nagraniowego i przesłuchać dostępne próbki. Teraz, na szczęście, nie jest to już konieczne, ponieważ można wykorzystać bank głosów online.Jak działa internetowy bank głosów?

Aby wyszukać dobrego lektora do nagrania reklamy radiowej albo też do innego projektu, na przykład do wykonania prezentacji czy nagrania do automatycznej sekretarki, wystarczy tylko dostęp do internetu. Dostępny online bank głosów pozwala na wygodne przesłuchanie nagrań pochodzących nawet od tysięcy lektorów – początkujących i profesjonalnych.

W wybraniu odpowiedniej osoby do realizacji konkretnego projektu pomagają dostępne w bankach głosów online filtry. Na ich podstawie można ustawić konkretne parametry cechujące idealnego lektora, na przykład jego płeć, wiek czy parametry głosu, rodzimy język. Wybrane banki głosów stosują również podział tematyczny, na przykład na lektorów, którzy mogą zagrać osobę starszą, rolnika.Jak zamówić nagranie przez bank głosów online?

Internetowy bank głosów nie tylko pomoże w znalezieniu odpowiedniego lektora do reklamy radiowej, ale również w zamówieniu nagrania. Zdecydowana większość banków głosów działa przy studiach nagraniowych, które oferują swoim klientom usługi realizacji nagrań na różne potrzeby, stąd też można zlecić w nich od razu wykonanie konkretnego projektu.

Aby zlecić nagranie, należy przede wszystkim wybrać odpowiedniego lektora, a potem wypełnić formularz zamówienia online. W formularzu przekazuje się treść nagrania, a także swoje uwagi, na przykład co do jego stylu, przeznaczenia. Wówczas studio kontaktuje się z lektorem i razem z nim wykonuje nagranie. Potem jest ono poddawane odpowiedniej obróbce przez profesjonalnego dźwiękowca. Gotowe nagranie może być przekazane już w przeciągu kilku dni po jego zleceniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »