Gospodarka » Przemysł

Rekordowe targi TRAKO 2017

Rekordowe targi TRAKO 2017
Zobacz więcej zdjęć »
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. jest doskonale znana w sektorze transportu szynowego. Mocną pozycję producenta z Kuźni Raciborskiej potwierdziły również targi TRAKO 2017. Ekspozycja spółki cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, prezentowane produkty zostały przyjęte z uznaniem.

Przedstawiciele spółki i jej partnerzy handlowi są zgodni: to była najlepsza z dotychczasowych edycji przedsięwzięcia.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 były najważniejszym w tym roku spotkaniem  europejskiego sektora transportu szynowego. Do Gdańska przyjechało aż 700 wystawców z 25 państw. Wydarzenie organizowane jest co dwa lata, naprzemiennie z targami InnoTrans, których gospodarzem jest Berlin. 

 - W „naszej” branży, jak nazywamy branżę kolejową, można było zauważyć zdecydowane ożywienie. Być może jest to pokłosie nowych planów inwestycyjnych, związanych z infrastrukturą kolejową, które z tego co czytamy w literaturze branżowej, zapowiadają się obiecująco. Na tegorocznej edycji targów generalnie dało się odczuć „ducha rozwoju”. Progres był widoczny na wielu płaszczyznach. Z edycji na edycję rośnie liczba wystawców, w tym zagranicznych. Jakość oferowanych produktów oraz usług - nowe technologie - głównie z obszaru zarządzania danymi, pozyskanymi z różnego rodzaju urządzeń i stanowisk diagnostycznych były odzwierciedleniem tej pozytywnej atmosfery na targach. Targi TRAKO rosną także w dosłownym znaczeniu - z każdą kolejną edycją zajmują coraz to większą powierzchnię - wylicza Rajmund Jarosz, kierownik sprzedaży Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. 

Dużą frekwencją cieszyło się także stoisko firmy RAFAMET usytuowane w hali A. Spółka z Kuźni Raciborskiej zaprezentowała na nim m.in. ofertę z dziedziny obrabiarek do obróbki zestawów kołowych, w tym należącą do bestsellerów producenta z Kuźni Raciborskiej rodzinę tokarek podtorowych (UGE 180 N , UGE 300 N oraz UGE 400 N), ale przede wszystkim najnowsze rozwiązanie. Chodzi o opracowany w ostatnim czasie przez specjalistów samojezdny, zdalnie sterowany wózek szynowo-drogowy typu 3RS do manewrowania pojazdami o maksymalnej masie 350 ton, który zrobił bardzo dobre wrażenie na gościach. 

W targach TRAKO uczestniczymy od lat: na brak zainteresowania nigdy nie narzekaliśmy, ale tegoroczna liczba odwiedzających była naprawdę zaskakująco duża. Najważniejsze jednak nie są liczby, ale charakter, strona merytoryczna spotkań. Były to konstruktywne rozmowy, prowadzone w atmosferze wzajemnego zrozumienia, fascynacji i poszanowania. Nasza oferta, zwłaszcza po raz pierwszy pokazany szerszemu spektrum odbiorców, komplementarny do tokarek podtorowych, pojazd do relokacji pojazdów szynowych, zrobił bardzo dobre wrażenie. Naszym zdaniem była to najlepsza edycja TRAKO, a w opinii tej nie jesteśmy odosobnieni - podsumowuje Rajmund Jarosz.

* * *

Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

* * *

RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 82713 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )