Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rekordowy Bieg bez Granic- zawodnicy uwielbiają Racibórz!

Rekordowy Bieg bez Granic- zawodnicy uwielbiają Racibórz!
Zobacz więcej zdjęć »
773 biegaczy z całej Polski, Czech, Niemiec, a nawet Ukrainy wzięło udział w X edycji Biegu Bez Granic. Wspaniała atmosfera sprawiła, że w Raciborzu odbyło się prawdziwe święto sportu. 3- majowa rywalizacja wpisuje się w projekt 4Biegi Raci

Sprzyjająca pogoda, znakomita organizacja i wyśmienita atmosfera – tak w skrócie można opisać jubileuszową, X edycję kultowego już Biegu bez Granic. - Takiej frekwencji jeszcze nie mieliśmy! Jest nam niezmiernie miło, że pomimo wielu imprez biegowych organizowanych dziś w Polsce, kilkaset wytrawnych biegaczy zdecydowało się startować właśnie u nas. Dziękujemy, za tak ogromne zainteresowanie i wszystkie miłe komentarze, jakie słyszymy na temat organizacji zawodów. Takie komplementy motywują nas do dalszej pracy i jeszcze lepszej organizacji imprez biegowych – przyznaje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. 

Rzeczywiście, z roku na rok organizatorzy prześcigają się w pomysłach uatrakcyjnienia imprezy. Przypomnijmy, w 2016 roku wprowadzono 2-częściowy medal, którego pierwszą połowę otrzymali biegacze, którzy ukończyli właśnie 3-majowy Bieg bez Granic, a kolejną podczas sierpniowego RAFAKO Półmaraton Racibórz. Tym razem, medal składa się z 4 części. Dwie już rozdano, podczas Biegu Nadodrzańskiego i Twardziela. Teraz (3 maja) wręczano 3 element układanki, a 4. ostatni otrzymają zawodnicy, którzy w regulaminowym czasie ukończą III RAFAKO Półmaraton Racibórz (27 sierpnia br.). 

Ale Bieg bez Granic, to nie tylko rywalizacja na 10 km. Trzeciomajowe zawody rozpoczęto biegiem open i młodzieżowym na dystansie 3,7km. Na dystansie 7 km konkurowali ze sobą zawodnicy w dyscyplinie Nordic Walking. Jednak największe zainteresowanie wzbudził bieg główny rozgrywany na dystansie 10 km. Tu na linii startu zameldowało się 681 zawodników! Biegacze do pokonania mieli 3 pętle ulicami Raciborza. Najszybszy był Sergii Rybak z Ukrainy, uzyskując czas 32:20. Tuż za nim do mety dobiegł Marcin Ciepłak z Rybnika. Jako trzeci, rywalizację ukończył Szymon Waskin. Kilka sekund do podium zabrakło Kamilowi Czapli. - Biegło się bardzo dobrze, pogoda wymarzona dla biegaczy, jestem zadowolony z wyniku, choć zawsze pozostaje niedosyt – powiedział Kamil Czapla z Rybnika, zdobywca 4 miejsca w biegu głównym. 

- Biegło się znakomicie, ponieważ pogoda tym razem dopisała, kibice również. Niemal na każdym kilometrze dzielnie nas wspierali. Co tu dużo mówić, kolejny bieg, który możemy zaliczyć do udanych. Serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie oraz zaangażowanie i zapraszam na sierpniowy półmaraton – podsumował krótko Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, który również uczestniczył w dzisiejszej rywalizacji na 10 km. 

Biegacze rywalizowali nie tylko o najlepsze miejsca czy rekordy życiowe, ale walczyli również o cenne punkty do Grand Prix Raciborza, czyli jeden z celów projektu 4Biegi Racibórz. Tytuł lidera w kat. kobiet niezmiennie należy do Anny Szyjki. Natomiast w kat. mężczyzn nowym prowadzącym został Robert Antczak (wcześniej był Łukasz Skwarecki). - Nie czuję się faworytem, bo są lepsi ode mnie. Biegam amatorsko i z pasją. Dziś wyjątkowo dobrze mi się biegło. Warunki atmosferyczne były idealne do bicia rekordów życiowych. Tras bardzo dobrze przygotowana. Poprzednie dwa biegi, wchodzące w Grand Prix też udało mi się przebiec w dobrym czasie, więc wywalczyłem miano lidera. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zacząć przygotowania do raciborskiego półmaratonu – przyznał skromnie Robert Antczak, który w biegu głównym zdobył 6 miejsce. 

Wspaniałą sportową imprezę zakończono rozdaniem nagród najlepszym sportowcom oraz losowaniem pakietów upominkowych z okazji 800- lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. 

Wyniki zawodów:
Bieg Młodzieżowy na 3,7 km
Kat. Mężczyźni
1. Patryk Grzegorzewicz
2. Filip Buch
3.Damian Kuc
Kat. Kobiety
1. Patrycja Rębisz
2. Natalia Dobrowolska
3. Justyna Gamrotek

Bieg Open na 3,7 km
Kat. Mężczyźni
1. Piotr Raczek
2. Grzegorz Rogacz
3. Jan Baran
Kat. Kobiety
1. Warzecha Oliwia
2. Victoria Wachowska
3. Julia Dąbrowska

Nordic Walking na 7 km
Kat. Mężczyźni
1. Eugeniusz Gembala
2. Piotr Fojcik
3. Stanisław Sitko

Bieg Główny na 10 km
Kat. Mężczyźni
1. Sergii Rybak
2 Marcin Ciepłak 
3 Szymon Waskin 
Kat. Kobiet
1. Michalina Mendecka 
2 Anna Szyjka 
3 Jadwiga Dybczyńska 

Wszystkie wyniki dostępne na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2892. 

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
***

Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. 
Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***
KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl 
***
Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »