Gospodarka » Przemysł
Restrukturyzacja w polskim górnictwie
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
W związku z tym resort gospodarki zdecydował się na uruchomieniu mechanizmu wygaszania najmniej efektywnych pokładów, a nawet całych kopalń. Pierwsze restrukturyzacje mają dotknąć Sosnowiec. Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki stwierdza, że receptą na kryzys może być ciężka praca, cięcie kosztów oraz kładzenie największego nacisku na te pokłady, które można wydobywać najbardziej efektywnie.
Polskie górnictwo jest w tej chwili w ciężkiej sytuacji. Działa w warunkach rosnącego udziału energii odnawialnej. Wicepremier zdiagnozował, że polskie wydobycie węgla energetycznego potrzebuje około dwóch lat bardzo intensywnego cięcia kosztów. Na dzień dzisiejszy należy istotnie ograniczyć koszty i skoncentrować się na tych zasobach i kopalniach, które prowadzą swoją działalność bez strat.
Zobacz również: zakupymoto.waw.pl.

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, czyli dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?
Brud nie ukryje się nigdzie. Ultrasmukły Dreame T12 Pro do suchych i mokrych zabrudzeń
Przyjemny dom bez uciążliwego upału? Poznaj przepis na chłodne wnętrza latem!
Monterzy w centrum uwagi. WIŚNIOWSKI partnerem tytularnym Monter Show 2026
Komfort w dobrej cenie. Co wyróżnia bramę garażową RenoMatic?
Komentarze (0)