Firma » Finanse

RGR - Najpopularniejsza klasyczna formacja analizy technicznej

RGR - Najpopularniejsza klasyczna formacja analizy technicznej
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy trader, który swoje decyzje inwestycyjne opiera na analizie technicznej, musi posiąść odpowiednią wiedzę z zakresu identyfikacji pewnych schematów na wykresie oraz wykorzystania ich w celu przewidzenia dalszego ruchu cenowego pary walutowej.

Analiza techniczna to bardzo obszerna dziedzina wiedzy, z której garściami czerpano inspiracje do stworzenia wielu oryginalnych i skutecznych teorii jak fale Elliotta, Price Action czy trading harmoniczny. Jednak by w pełni zrozumieć ich znaczenie i cel, niezbędne jest poznanie tradycyjnej formy analizy technicznej wraz z tymi najpopularniejszymi formacjami. Do jednych z najczęściej wykorzystywanych formacji z pewnością możemy zaliczyć formację głowy z ramionami.Jak wygląda formacja głowy z ramionami? 

RGR to formacja, która w teorii zwiastuje nam zwieńczenie trendu i podążanie ceny w przeciwnym kierunku w niedługim czasie. Formacja głowy z ramionami charakteryzuje się 3 szczytami, z których drugi jest na najwyższym poziomie, pierwszy i ostatni natomiast jest na niżej na wykresie i są bardzo podobne pod względem poziomu, do których dotarły. Widząc taki schemat na wykresie, możemy stwierdzić, że faktycznie wygląda on jak głowa z dwoma ramionami po bokach. Tego typu formacja zwiastuje słabość rynku do kontynuowania trendu wzrostowego. W celu potwierdzenia wiarygodności ukazanej formacji możemy wykorzystać wolumen przeprowadzonych transakcji na rynku, jednak nie jest to tak miarodajne, jak w przypadku rynku akcji lub innych rynków regulowanych. Istnieje również pojęcie odwróconej głowy z ramionami, która swoje podejście odzwierciedla w przypadku zakończenia trendu spadkowego i zapowiedzi rozpoczęcia odwrócenia. W jaki sposób możemy wykorzystać formację RGR na naszym wykresie? 

Formacja RGR świetnie sprawdza się w przypadku wykresu cenowego o interwale wyższym niż H1. W innych przypadkach wydźwięk danej formacji może nie przynieść należytego skutku i oznaczać zaledwie krótką korektę. By odpowiednio wykorzystać formację, należy zaobserwować poziom tworzenia się lokalnych dołków. Oba dołki, będące jednocześnie spojeniem ramion z głową może stanowić nasz cel do otwarcia pozycji przeciwnej obecnemu trendowi. Warto zawsze poczekać na potwierdzenie prawdziwości formacji i otworzyć pozycje dopiero będąc pewnym zmiany trendu. Warto przetestować kilka razy wykorzystanie tej formacji na rachunku demonstracyjnym. Jeśli będziemy pewni swojej wiedzy, zobacz stronę Saxo, by wykorzystać swoje umiejętności na rachunku rzeczywistym. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »