Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rodzaje aparatu ortodontycznego

Rodzaje aparatu ortodontycznego
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele osób, które na fotelu u ortodonty słyszą, że trzeba będzie założyć aparat, ma w głowie tylko jedno – czy będzie on bardzo widoczny? Na rynku dostępnych jest kilka aparatów, różnią się one materiałem wykonania wyglądem i przeznaczeniem.

Wiele osób, które na fotelu u ortodonty słyszą, że trzeba będzie założyć aparat, ma w głowie tylko jedno – czy będzie on bardzo widoczny? Na rynku dostępnych jest kilka aparatów, różnią się one materiałem wykonania wyglądem i przeznaczeniem. Zapraszamy na przegląd rodzajów aparatów ortodontycznych.Tradycyjne aparaty z zamkami metalowymi, ceramicznymi i szafirowymi

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest przyklejanie do każdego zęba zamków. Dostępne zamki wykonane są z metalu, tworzywa ceramicznego czy szafirowego.

  • Zamki metalowe – najczęściej proponowane przez ortodontów, są również najstarszym sposobem prostowania zębów. Są jednak widoczne, co często powoduje, że osoby zakładające aparat decydują się na wybór mniej widocznych opcji.
  • Zamki ceramiczne – są praktycznie niewidoczne (półprzezroczyste lub przezroczyste) i właśnie dlatego chętnie są wybierane. Jednak do wad należy fakt, iż są mniej trwałe i bardziej podatne na uszkodzenia.
  • Zamki szafirowe – wytwarzane są z czystego monokrystalicznego szafiru, co gwarantuje, że są przezroczyste. Dodatkowo nie powodują przebarwień oraz są znacznie trwalsze niż pozostałe opcje.


Aparaty samoligaturujące i lingwalne

Przyspieszają one leczenie, ponieważ nie wymagają ligatur. Gwarantuje to zmniejszenie ilości wizyt – jest to dobra opcja dla wielu pacjentów.

Jeśli chodzi o aparaty lingwalne, czyli językowe to rodzaj aparatu, który przypomina tradycyjny model metalowy, jednak jest zupełnie niewidoczny. Montowany jest on bowiem na tylnych powierzchniach zębów. Oczywiście jest to także dość droga opcja, ale wiele osób jest w stanie zapłacić dużo, aby aparat nie był widoczny.Przezroczyste nakładki

Są dostępne także aparaty z przezroczystymi nakładkami. Jest to metoda leczenia wad zgryzu, która spopularyzowała się na początku tego wieku. Polega na systematycznym wymienianiu nakładek, co sprawia, że zęby się prostują.Jak znaleźć odpowiedni gabinet do prostowania zębów?

Jeśli wśród naszych znajomych nie mamy kogoś, kto prostował zęby, warto sprawdzić opinie w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasła takie jak: Dentysta Krakówortodoncja Kraków lub aparaty ortodontyczne Kraków – wpisując oczywiście odpowiednie miasto w jakim mieszkamy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »