Dom » Wnętrza

Rodzaje klimatyzatorów – jaki najlepiej wybrać do swojego domu?

Rodzaje klimatyzatorów – jaki najlepiej wybrać do swojego domu?
Zobacz więcej zdjęć »
Wraz z nadejściem pierwszych upałów każdego roku marzą nam się zimne napoje i dobra klimatyzacja. Choć najlepsze rezultaty gwarantują profesjonalne instalacje klimatyzacyjne, chłodzące cały dom, to wcale nie jesteśmy do nich ograniczeni.

Wraz z nadejściem pierwszych upałów każdego roku marzą nam się zimne napoje i dobra klimatyzacja. Choć najlepsze rezultaty gwarantują profesjonalne instalacje klimatyzacyjne, chłodzące cały dom, to wcale nie jesteśmy do nich ograniczeni.Klimatyzatory przenośne

Dostępne na rynku klimatyzatory możemy podzielić na przenośne i stacjonarne. Te pierwsze to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie planujemy przeprowadzania większego remontu. Instalacja stacjonarnego urządzenia wymagałaby bowiem zaakceptowania pewnych warunków funkcjonowania takiego modelu. Klimatyzatory przenośne możemy natomiast ustawić dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Zimą można taki sprzęt przechowywać w piwnicy, by nie ograniczał przestrzeni, gdy się z niego nie korzysta. Latem użyjemy go tylko wtedy, kiedy chcemy, i w takim miejscu, jakie będzie nam odpowiadało.

Za pomocą klimatyzatora przenośnego możemy schłodzić powietrze w jednym pomieszczeniu, po czym przenieść go do innego pokoju. Takie rozwiązanie nie jest jednak pozbawione wad. Urządzenia tego typu cechują się mniejszą mocą, więc chłodzenie trwa dłużej i jest mniej efektywne. Sama zasada działania klimatyzatora przenośnego sprawia, że staje się on mniej wydajny. Skraplające się powietrze trzeba bowiem odprowadzać poprzez rurę, którą wystawia się za otwarte okno. A taki stan rzeczy skutkuje oczywiście napływem gorącego powietrza z powrotem do domu. Inną wadą może być również hałas takiego urządzenia, choć problem ten dotyczy nieraz także klimatyzatorów stacjonarnych.Klimatyzatory stacjonarne

Najczęściej klimatyzatory stacjonarne składają się z jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. Taki model nazywa się split. Można spotkać się także z rozwiązaniem multisplit obejmującym jedną jednostkę zewnętrzną i kilka wewnętrznych. Starsze modele montuje się w oknach. Nowsze można nieraz przenosić. Takie rozwiązanie wydaje się najwygodniejszym obecnie standardem.

Klimatyzatory stacjonarne nie tylko chłodzą powietrze, ale mogą je również ogrzewać. Co więcej, usuwają z niego nadmiar wilgoci. Montaż takiego urządzenia wymaga poświęcenia określonej ilości miejsca i akceptację takich, a nie innych rozwiązań estetycznych. Klimatyzatory nie słyną raczej z urody poprawiającej wystrój elewacji czy pomieszczeń.

Wybór klimatyzatora powinien być podyktowany osobistymi potrzebami. Do większych domów, gdzie chłodzenia wymaga kilka pomieszczeń, lepiej nada się urządzenie stacjonarne. W mniejszych mieszkaniach wystarczy model przenośny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Krys 2018-05-14 07:45:15

    Ja znalazłem fajny sklep gdzie maja klimatyzatory i świetnie mi tam doradzono


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )