Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rodzaje termometrów: sprawdź, czym się różnią

Termometr znajduje się niemal w każdym domu – przy jego pomocy jesteśmy w stanie szybko określić, czy mamy podwyższoną temperaturę i czy są realne powody do niepokoju. W aptekach dostępne są różne rodzaje termometrów – wśród nich wciąż jeszcze popularne termometr rtęciowy czy termometr elektroniczny

Termometry elektroniczne

W tym momencie największą popularnością cieszą się termometry elektroniczne. Co ważne, termometry elektroniczne również możemy podzielić na poszczególne rodzaje – tym razem ze względu na miejsce, do którego przykłada się termometr aby zmierzyć temperaturę. Klienci mają do wyboru termometry wkładane pod pachę, w usta lub w odbyt, ale także termometry douszne czy do pomiaru przy czole – dwa ostatnie rodzaje termometrów świetnie sprawdzą się w przypadku dzieci, które nie zawsze chcą i potrafią utrzymać termometr w wyznaczonym miejscu. Jeśli mierzymy temperaturę termometrem elektronicznym, wynik pomiaru powinniśmy otrzymać najdalej po kilku minutach. Na ogół termometr elektroniczny niewiele kosztuje, jednak jego zaletą jest słaba jakość wykonania. Dodatkowo należy go od czasu do czasu wymieniać – po jakimś czasie traci precyzyjność pomiaru. Ze względu na niską cenę nie jest to jednak mocno uciążliwe.

Termometr rtęciowy

Termometr rtęciowy to termometr cieczowy; do pomiaru temperatury wykorzystywana jest rtęć. Elementy ruchome, które są wprowadzane do rurki termometru, pozwalają na pomiar wartości minimalnej lub maksymalnej w określonym przedziale (najczęściej od ok. 34 stopni Celsjusza do 45). W przypadku pomiaru temperatury przy pomocy termometru rtęciowego istotne jest „zbicie” temperatury do poziomu ok. 35 stopni Celsjusza przed dokonaniem pomiaru. Zapobiegnie to przekłamaniu wyników (w innym przypadku może się okazać, że temperatura jest w rzeczywistości mniejsza niż ta, którą wskazuje termometr rtęciowy). Jeśli chodzi o wady, termometr rtęciowy powoli wychodzi z użytku, chociaż wciąż sięga po niego sporo osób. Zaletą jest precyzyjny pomiar.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »