Kultura, sztuka » Kultura

Rodzinne fascynacje - wernisaż prac Joanny Kurella oraz Jana Hafta

Rodzinne fascynacje - wernisaż prac Joanny Kurella oraz Jana Hafta
Zobacz więcej zdjęć »
29 stycznia o godzinie 18:00 w Galerii Delfiny odbył się wernisaż wystawy pt. „Fascynacje”. Ta niecodzienna wystawa jest połączeniem malarstwa Joanny Kurella oraz zdjęć filmowych Jana Hafta.

Artystów wiążą ze sobą nie tylko wspólni przodkowie, ale przede wszystkim miłość do przyrody, która dominuje w ich twórczości. Wystawę będzie można zwiedzać do 14 lutego br. w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10/2.

Wernisaż otworzyły przemówienia Ignacego Krasickiego- męża zmarłej założycielki Galerii Delfiny, a także Anny Trochim - kierownik artystycznej Galerii oraz samych artystów - Joanny Kurella i Jana Hafta.

W trakcie wystawy wyświetlono jeden z filmów niemieckiego reżysera The Green Universe.

- Cieszę się, że mogę tu dzisiaj być, dziękuję Asi za zaproszenie mnie do Polski. Jako mały chłopiec dużo czasu spędzałem w lesie, jako dorosły nakręciłem o nim film, który wyświetlano w niemieckich kinach. Zobaczyła go moja kuzynka Hanna. Tak odnalazła się moja rodzina i dzięki temu mogę tu dzisiaj być. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. - mówił Jan Haft.

„Fascynacje" to kolory zmieniających się pór dnia i roku, las prześwietlony słońcem. To zachwyt kolorowymi łąkami, latem z nasyceniem wszystkich odcieni zieleni, jesiennym szaleństwem barw oraz bielą jesieni. Połączenie fascynacji autorki z zachwytem przyrodą zarejestrowaną obiektywem Jana Hafta pokazuje w jak różnorodny sposób można przeżywać podobne zauroczenie.

- Łączy nas wspólnota duchowa, czyli nasze fascynacje - mówi Joanna Kurella. - Po obejrzeniu filmów Jana Hafta, muszę powiedzieć, że ukazują fascynujący świat przyrody, od tej strony, której zazwyczaj nie zauważamy. Idąc leśną drogą przeskakujemy wzrokiem po kopcach mrówek, nie widzimy liszek, grzybów, całego tego życia, które jest treścią jego filmów. Z kolei treścią moich obrazów, jest pejzaż, las, jednym słowem przyroda, ale ukazana w sposób malarski; las prześwietlony słońcem, w cieniu, zimą i wiosną. To uchwycone w kadrze chwile, które zawsze mnie fascynowały. Haft, podobnie jak ja, pasjonuje się nawet małym kwiatkiem, tym, co się na nim i obok niego dzieje. To nasza wspólna fascynacja, mamy to w genach - dodaje Kurella.

Joanna Kurella to rodowita warszawianka, wnuczka budowniczych Warszawy i córka powstańców warszawskich. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. W 1970 roku uzyskała dyplom Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Etnografii. Artystka maluje od 10 lat. Interesuje ją krajobraz oraz kontakt człowieka z przyrodą.

Jan Michael Haft to niemiecki dokumentalista, który już jako dziecko fascynował się przyrodą. Jest absolwentem geologii, paleontologii oraz biologii. Jest jednym z najważniejszych producentów filmów przyrodniczych nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. W jego dorobku artystycznym można znaleźć takie dzieła jak:  „Die Geschichte der Blumenwiese" (Historia łąki kwiatowej), „Wilde Türkei" (Dzika Turcja) czy „Das Kornfeld - Dschungel für einen Sommer" (Łan zboża - letnia dżungla).

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13-19

oraz w soboty od 13 do 18.

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu. W Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wystawionych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »