Społeczeństwo » Społeczeństwo

Spotkanie z autorami książki "Dorosnąć do śmierci"

Spotkanie z autorami książki "Dorosnąć do śmierci"
Zobacz więcej zdjęć »
9 marca w Domu Spotkań z Historią odbyło się spotkanie z bohaterami książki "Dorosnąć do śmierci" oraz jej autorami - Magdaleną i Maksymilianem Rigamonti.

Publikacja, wydana przez Fundację Dorastaj z Nami, jest zapisem intymnych rozmów o tragicznych wypadkach, które zmieniają życie gwałtownie i na zawsze.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 Strażak, ojciec dwójki dzieci, który przeżył wypadek, ale nie ma nóg. Wdowa po żołnierzu, która pożegnała męża i straciła dziecko. Matka i córka, które żyją wciąż
z historią zmarłego ojca – policjanta. "Dorosnąć do śmierci" to rozmowy z rodzinami osób mundurowych. Każda z tych historii jest inna. Wszystkie składają się na jedną opowieść o życiu i stracie. Słowa, oszczędne i proste w formie, uzupełniają zdjęcia, które pokazują to, co słowa czasem z trudem oddają.

 

"Śmierci się boję. (...) Szukam odpowiedzi, nie znajduję. Może kiedyś tata mi powie". "Wiedział, że umrze. Czuł to. Rozmawiał ze mną o śmierci, ale ja te myśli odpędzałam". "Naprawdę myślałam, że wróci, tak jak kiedyś (...), gdy na ćwiczenia strażackie pojechał" - autorzy książki stworzyli bohaterom przestrzeń do szczerych, emocjonalnych rozmów.

"Śmierć to trudny temat, którego we współczesnym świecie za wszelką cenę próbujemy uniknąć. Dzięki tej książce możemy lepiej zrozumieć jak śmierć zmienia rodzinę, jak przeżywają stratę dzieci. Bohaterowie tej książki to nasi podopieczni – nieznani, anonimowi, zwykli ludzie. Ich rodzice byli strażakami, policjantami, żołnierzami... bohaterami, których na co dzień się nie zauważa. Chcieliśmy pokazać codzienność – to, że śmierć, cierpienie, ale też radość, nadzieja, bohaterstwo są częścią codziennego życia" – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.

 „To, co Fundacja oferuje swoim podopiecznym to zrozumienie i serce. Podejmujemy starania, aby wyjść do nich i sprawić, by poczuli, że mają w nas wsparcie, takie zwyczajne, ludzkie, ale też profesjonalne. Mam nadzieję, widzę, że coraz częściej nam się to udaje ponieważ widzę coraz więcej otwarcia i zaufania z ich strony” – mówi Magdalena Pawlak.

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU. Patronat medialny nad wydawnictwem sprawuje tygodnik Do Rzeczy, Dziennik Gazeta Prawna, a także Press Club Polska. "Książkę chcemy przekazać wszystkim, którzy są z nami – naszym przyjaciołom, wolontariuszom, darczyńcom, a także wszystkim tym, którzy zechcą dołączyć do naszej misji. Chcemy, aby mogli poznać bliżej tych, którym pomagają. " – dodaje Prezes.

Fundacja Dorastaj z Nami istnieje po to, by opiekować się dziećmi, których rodzice – strażacy, żołnierze, policjanci, ratownicy górscy, zginęli lub zostali ciężko poszkodowani w trakcie pełnienia służby. Fundacja pomaga tym dzieciom wychodzić z cienia rodzinnej tragedii i żyć pełnią życia, zapewniając pomoc psychologiczną i wsparcie w zdobyciu wykształcenia. Oprócz książki „Dorosnąć do śmierci” Fundacja wydała również, wraz
z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, broszurę „Rozmowy o stracie” kierowaną do wszystkich tych, którzy mierzą się z własną i dziecięcą żałobą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »