Dom » Architektura

Rodzinne gotowanie może być wspaniałą zabawą!

Okres wakacyjny, piękna pogoda oraz sezon na wiele pysznych owoców i warzyw sprzyja pielęgnowaniu zdrowych nawyków u naszych dzieci: aktywności na świeżym powietrzu i lepszego odżywiania. Aby jednak na stałe przekonać pociechy do wartościowych praktyk, najlepiej wykonywać je razem z nimi.

Wakacje to doskonały moment, aby zacząć wypracowywać u najmłodszych domowników zdrowe nawyki. Dzieci mają wtedy wiele wolnego czasu i nieustannie poszukują nowego zajęcia. W miarę naszych możliwości powinniśmy zatem znaleźć czas na wspólną zabawę na zewnątrz oraz rodzinne przygotowywanie posiłków z produktów, którymi obdarowuje nas natura w lecie. Aby jednak kucharzenie w gronie maluchów było bezpieczne oraz przede wszystkim sprawiało przyjemność całej rodzinie, powinniśmy zadbać o odpowiednią organizację pracy oraz elementy wyposażenia cechujące się higienicznością oraz najwyższą jakością. Jeśli więc planujemy od najmłodszych lat zaznajamiać nasze dzieci ze sztuką kulinarną, jak najszybciej pomyślmy o wykończeniu naszego wnętrza konglomeratami kwarcytowymi Technistone!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

O tym należy pamiętać!

Aby mieć pewność, że rodzinna przygoda kulinarna będzie pozbawiona ryzyka, zadbajmy o odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy – najważniejsze, żeby było ono bezpieczne oraz higieniczne. Przy wyborze materiałów wykończeniowych kierujmy się zatem takimi aspektami, jak: odporność na zaplamienia, zarysowania i uszkodzenia, łatwość pielęgnacji oraz antyseptyczność. Powyższe kryteria spełniają konglomeraty kwarcytowe Technistone. Ich niewątpliwym atutem jest też łatwość obróbki, umożliwiająca docinanie płyt do dowolnych rozmiarów i kształtów. Tym sposobem nasze kuchenne wnętrze możemy wykończyć na przykład blatami o obłym kształcie, dzięki czemu nasze pociechy nie będą narażone na kontakt z ostrymi krawędziami mebli. Jeśli chodzi zaś o samo przyrządzanie potraw, pamiętajmy, aby nigdy nie zostawiać malucha bez opieki, a czynności kuchenne dopasowywać do wieku dziecka. Najmłodsi domownicy mogą zająć się umyciem owoców i warzyw lub ugniataniem ciasta, natomiast starszym pociechom możemy pozwolić pokroić produkty – oczywiście pod naszym nadzorem!

 

Małe rączki, wielkie chęci

Konglomeraty kwarcytowe Technistone znajdują swoje zastosowanie w kuchniach zarówno jako okładzina ścienna, podłogowa, ale przede wszystkim jako powierzchnia robocza. Decydując się na wykończenie mebli materiałem Technistone możemy być pewni, że nasze dzieci podczas kulinarnej przygody nie uszkodzą blatów. W przypadku rozlania soku lub innego napoju powierzchnie nie odbarwią się, podczas korzystania z akcesoriów kuchennych nie uszkodzimy blatów, pozostawiając je idealnie piękne i gładkie, natomiast po zakończeniu pracy pociechy bez problemu same go wyczyszczą jedynie za pomocą wilgotnej szmatki z odrobiną płynu do mycia naczyń. Mówiąc o walorach konglomeratów kwarcytowych Technistone, warto zwrócić szczególną uwagę również na kwestię związaną z bezpieczeństwem ich użytkowania. Materiały spełniają surowe standardy kontroli jakości i są zgodne z normami ISO 9001, nadawanymi przez prestiżową jednostkę kontrolującą TUV z Niemiec. Dodatkowo firma Technistone może poszczycić się specjalistycznym certyfikatem nadawanym przez NSF – organizację non profit, która zajmuje się ochroną środowiska i bezpieczeństwem zdrowia publicznego oraz daje gwarancję, że certyfikowane produkty mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Certyfikat od amerykańskiego instytutu TCNA gwarantuje natomiast zerową zawartość w materiale lotnych substancji organicznych.

 

Decydując się na rodzinne gotowanie bądźmy świadomi, że najmłodsi domownicy wiele wyniosą ze wspólnej zabawy: zbliżą się do wartościowych nawyków, opanują podstawy sztuki kulinarnej oraz nauczą się pracy w zespole. Przy tym wszystkim maluchy będą dumne i szczęśliwe, że uchyliliśmy im drzwi do dorosłego świata.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »