Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rosnące zapotrzebowanie na sprzęt rehabilitacyjny

Rosnące zapotrzebowanie na sprzęt rehabilitacyjny
Zobacz więcej zdjęć »
Sprzęt rehabilitacyjny jest niezbędnym wyposażeniem profesjonalnych ośrodków zajmujących się tym zagadnieniem. Poza tym bardzo często jest on stosowany w prywatnych domach.


Każde schorzenie wymaga nieco innego podejścia, innego czasu jak również innego sprzętu do rehabilitacji. Jest on dla wielu osób nie tylko pewną opcją, ale czymś niezbędnym, aby móc mówić o poprawie zdrowia. Do tych podstawowych, najczęściej spotykanych elementów można zaliczyć:
  • wózki inwalidzkie
  • łóżka rehabilitacyjne
  • ortezy

To jednak tylko kropla w morzu potrzeb i możliwości. Sprzęt rehabilitacyjny to znacznie szersza grupa produktów potrzebnych różnym chorym.

Hydroterapia
 
Pojęcie znane wielu. Stosowanie hydroterapii jest jedną z form rehabilitacji. Sprzęt, który jest w tejże metodzie stosowany można zasadniczo spotkać w różnego rodzaju ośrodkach spa czy też w gabinetach rehabilitacji. Do sprzętu, który jest tutaj używany można zaliczyć między innymi:
 
  • wanny do balneoterapii
  • wanny do hydroterapii
  • katedry natrysków
  • katedry biczów wodnych
  • wirówki rehabilitacyjne
 
Poszczególny sprzęt umożliwia między innymi kąpiele solankowe, borowinowe, umożliwia podwodny masaż. W wannach, o których wspomniano wyżej, można użyć różnych olejków, wyciągów z alg, wód mineralnych. Kojarzyć się to może z sanatoriami, aczkolwiek współcześnie jest on bardziej powszechny. Tego rodzaju sprzętu nie uraczymy w prywatnych domach, aczkolwiek można wskazać na pewien wyjątek. Niektóre osoby decydują się na zakup średniej wielkości basenu po operacji wszczepienia endoprotezy lub po innych urazach mechanicznych. Nie jest to jednak bardzo częste zjawisko. Zakup takiego basenu to spory koszt.
 
Inne formy rehabilitacji
 
Hydroterapia jest tylko jedną z opcji rehabilitacji, jakie można podjąć. Współcześnie jest to bardzo szerokie pojęcie. Jednocześnie jest o wiele większy dostęp do bardzo zaawansowanego sprzętu. Dostęp ten jest zarówno w specjalistycznych ośrodkach jak i we własnym domu.

Patronem wpisu jest sklep medyczny i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Visamed, Warszawa, ul. Szajnochy 8


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep rehabilitacyjny Visamed
http://visamed.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »