Technologie » Komputery

Rośnie doświadczenie przedsiębiorców w korzystaniu z chmury

Rośnie doświadczenie przedsiębiorców w korzystaniu z chmury
Zobacz więcej zdjęć »
29 proc. firm korzystających na co dzień z rozwiązań chmurowych to tzw. „cloud focused”, czyli przedsiębiorstwa w pełni wykorzystujące możliwości rozwiązania.

To o 3 p.p. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu „State of the Cloud Report 2016” . 26 proc. stanowią firmy „cloud begginers”, które dopiero rozpoczynają przygodę z chmurą. Eksperci Onex Group zwracają uwagę, że doświadczanie w korzystaniu z rozwiązań chmurowych determinuje sposób jej wykorzystania: początkujący użytkownicy skupiają się na przenoszeniu coraz większej ilości danych do chmury, doświadczeni optymalizują jej koszty i zużycie.

 

Chmura obliczeniowa ma niezliczone możliwości, których przedsiębiorcy muszą się nauczyć. Oczywiście najłatwiej jest to robić metodą małych kroków. Zaczynamy od przeniesienia części danych do chmury, by następnie zwiększać ich ilość, lepiej nimi zarządzać, wykorzystywać coraz więcej programów i aplikacji. Dopiero na końcu uczymy się optymalizować koszty przechowywania danych – mówi Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający w Onex Group. – Z naszych obserwacji wynika, że firmy coraz chętniej korzystają z bardziej zaawansowanych funkcji chmury, ale im mniejsze doświadczenie, tym większy opór i więcej obaw – mówi Jakub Hryciuk.

 Czytaj całość artykułu tutaj: http://magazynit.pl/cloud-computing/rosnie-doswiadczenie-przedsiebiorcow-w-korzystaniu-z-chmury.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »