Dom » Budownictwo

Równa wylewka w mgnieniu oka – masa samopoziomująca Bostik XPS

Równa wylewka w mgnieniu oka – masa samopoziomująca Bostik XPS
Zobacz więcej zdjęć »
Masy samopoziomujące to prosty sposób na uzyskanie gładkiej powierzchni nierówności.

Jeśli chcemy wyrównać podłoże w miejscu narażonym na znaczne obciążenia lub o dużym natężeniu ruchu, warto sięgnąć po cementową masę XPS marki Bostik. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także szybkowiążąca, dzięki czemu dalsze prace można podjąć w dużo krótszym czasie niż w przypadku standardowych produktów tego typu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Do garaży, sklepów, budynków przemysłowych

Jednokomponentowa masa wyrównująca Bostik XPS bazuje na specjalnych cementach i wypełniaczach mineralnych, dzięki czemu charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie oraz nacisk punktowy (wytrzymałość na ściskanie 35 MPa). Może być stosowana w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego i kołowego, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Doskonale sprawdzi się więc nawet w tak wymagających lokalizacjach jak np. parkingi, garaże, sklepy wielkopowierzchniowe, szpitale, hale produkcyjne czy magazyny. Służy do naprawiania uszkodzonych powierzchni, a także przygotowania odpowiednio wypoziomowanego podłoża pod posadzki w nowych budynkach. Nadaje się pod wszystkie rodzaje wykończenia podłogi: powłoki epoksydowe cienkowarstwowe (malowane), średniowarstwowe, grubowarstwowe, parkiety, płytki ceramiczne, wykładziny PVC oraz dywanowe. Bez obaw może być używana w miejscach, w których zamontowano ogrzewanie podłogowe.

Kiedy liczy się czas

Standardowe cementowe zaprawy samopoziomujące mają jedną poważną wadę – długi czas schnięcia. Dalsze prace na tak wyrównanych podłożach można prowadzić zwykle dopiero po upływie kilku dni, co powoduje poważny przestój w robotach.  Natomiast masa Bostik XPS wiąże niemal natychmiast – czas otwarty to 20 minut. Już zaledwie po godzinie można po takiej podłodze chodzić (w przypadku warstwy o gr. 3 mm i przy  temperaturze ok. +20°C ), a po upływie 4 godzin może ona przyjąć pełne obciążenie. Warstwy wierzchnie montuje się po całkowitym wyschnięciu masy – w zależności od rodzaju podłoża, grubości warstwy wyrównującej oraz temperatury i wilgotności powietrza, a więc w optymalnych warunkach wystarczą zaledwie 4h. Pozwala to zdecydowanie przyspieszyć osiągnięcie końcowego efektu.

Jednorazowo wylewa się warstwę zaprawy o grubości od 3 do 15 mm. Jeśli konieczne jest zastosowanie grubszej wylewki (maksymalnie do 50 mm), do masy należy dodać piasek kwarcowy.

Użycie samopoziomującej masy Bostik XPS wpływa również znacząco na podniesienie komfortu pracy i nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Rozrobiona w odpowiednich proporcjach z wodą, powinna zostać starannie wymieszana za pomocą mieszadła wolnoobrotowego. Tak przygotowaną zaprawę wystarczy wylać na zagruntowane wcześniej podłoże i wyrównać kielnią lub raklą. Uzyskamy w ten sposób równą i gładką powierzchnię o jednakowym poziomie na całej powierzchni.   

  www.bostik.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »