Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Rozgrzewka przed zimą – sauna fińska i parowa w Aquaparku Granit w Strzelinie

Rozgrzewka przed zimą – sauna fińska i parowa w Aquaparku Granit w Strzelinie
Zobacz więcej zdjęć »
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak wiele korzyści dla ludzkiego organizmu niesie regularne korzystanie z tych „gorących kąpieli”.

Właśnie dlatego, Aquapark Granit chce zachęcić do tej skutecznej i przyjemnej formy profilaktyki zdrowotnej. W tym celu, w trakcie całego okresu zimowego, wprowadzono w ofercie specjalne promocje na korzystanie z sauny fińskiej i parowej.

Sposób na zimową aurę

Panujące warunki  pogodowe mają duży wpływ na nasze samopoczucie, a niekorzystna aura może odbić się również  na  naszym zdrowiu. W zimie jesteśmy szczególnie narażeni na jej zmiany, ponieważ w ciągu dnia przemieszczamy się pomiędzy umiarkowanymi temperaturami panującymi w pomieszczeniach, a chłodnym i mroźnym powietrzem na zewnątrz budynków. Organizm nieprzyzwyczajony do takich skoków temperatury, reaguje osłabieniem stanu zdrowia i pogorszeniem nastroju. By skutecznie zapobiec zimowym dolegliwościom, warto wcześniej przygotować ciało na takie okoliczności. Sauna stanowi doskonały sposób na „zahartowanie organizmu”, ponieważ temperatura skóry i wilgotność powietrza wzrastają podczas rozpoczęcia terapii i utrzymują się w czasie parowej kąpieli, a po jej zakończeniu szybko powracają do normy. Zastosowanie takich kontrolowanych, termicznych zabiegów,  skutecznie wzmocni naszą odporność na wszelkie niekorzystne zmiany pogody.

Wybór zależy od Ciebie

W Aquaparku Granit mamy do wyboru dwa rodzaje sauny: saunę fińską suchą, z ośmioma miejscami do siedzenia i czterema do leżenia oraz saunę parową przeznaczoną dla sześciu osób. W saunie fińskiej wilgotność powietrza jest raczej niska (20-25%), natomiast temperatura sięga od 80°C do 100°C Jest to nieduże pomieszczenie ze schodkowo umieszczonymi, drewnianymi ławkami. Para wodna jest tam wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą. Ten rodzaj sauny pozwala na oczyszczenie ciała ze wszystkich niepotrzebnych substancji, które wydalane są z organizmu wraz z potem. Z kolei sauna parowa, zwana również łaźnią rzymską, zbudowana jest z kamienia i ceramiki. W odróżnieniu do sauny suchej charakteryzuje się dużą wilgotnością względną (100%), a panująca w niej temperatura waha się od 35°C do 50°C. Mimo niższej temperatury działa ona rozgrzewająco na ciało, a przez to wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego. Dzięki oferowanym przez Aquapark Granit w Strzelinie saunom: suchej i parowej, każda osoba może dobrać rodzaj odpowiedni do swoich indywidualnych predyspozycji i potrzeb. W rezultacie saunowa terapia przyniesie niezliczone korzyści dla organizmu, zarówno te zdrowotne, jak i upiększające.

Dla zdrowia  i urody

Sauna jest idealnym lekarstwem na codzienne dolegliwości, jak i głębsze problemy ze zdrowiem. Parowe terapie pobudzają układ krwionośny, rozszerzają  naczynia i ułatwiają przepływ krwi. Powoduje to, że krew szybciej przemieszcza się z narządów wewnętrznych do płuc. Dzięki temu wspomaga ich wentylację, ponieważ naprzemienny wzrost i spadek ciśnienia podczas gorącej kąpieli, przyśpiesza częstotliwość oddechu. Wizyty w saunie są wskazane również przy stanach pourazowych mięśni, którym towarzyszą bolesne kurcze. Poprzez terapie w saunie, można wzmocnić działanie swojej rehabilitacji i w krótszym czasie powrócić do formy. Z takich zabiegów często korzystają również osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną i sportowcy. Sauna jest sprzymierzeńcem nie tylko dla naszego stanu zdrowia, ale także urody. Szczególnie zadowolone z jej dobrodziejstw  będą osoby, które chcą stracić nieco na wadze, ponieważ wysoka temperatura wspomaga przemianę materii i zmniejsza cellulit. Dodatkowo, skutecznie oczyszcza organizm, ponieważ poprzez pory skóry wydostaje się wiele szkodliwych dla ludzkiego organizmu pierwiastków i toksycznych kwasów. Pozbycie się zbędnych substancji, sprzyja kształtowaniu naszej sylwetki, poprzez ujędrnienie i wygładzenie wszelkich niedoskonałości. Przebywanie w saunie poprawia też ogólne samopoczucie, ponieważ zmiany termiczne likwidują napięcie nerwowe. Dzięki temu możemy się odprężyć, zapomnieć o codziennych kłopotach i uwolnić od natrętnych myśli. Tak więc, regularne wizyty w saunie nie tylko przygotują nasz organizm do walki z niekorzystną aurą pogodową, ale także pozwolą odpocząć i ukoić nerwy.

O saunie powinniśmy pamiętać jeszcze przed nadejściem siarczystych mrozów i okresem wzmożonej zachorowalności, by zawczasu uodpornić swój organizm. Dlatego, już dziś warto wybrać się do Aquaparku Granit i w pełni korzystać z saunowych kąpieli, zwłaszcza w tak atrakcyjnej zimowej ofercie.

Oferta Aquaparku Granit- sauna fińska i parowaSpecjalna zimowa promocja0,27 zł/min pobytu w saunie

Ważna we wszystkie dni tygodnia- od pon. do pt. w godz. 16.00-22.00 oraz w weeknedy w godz. 8.00-22. 

Aquapark Granit to kompleks sportowo-rekreacyjny, który na terenie Gminy Strzelin działa od lipca 2011 roku. W obiekcie znaleźć możemy zespół basenów rekreacyjnych, basen sportowy oraz brodzik dla dzieci. Dodatkowo ofertę wzbogaca sauna fińska i parowa, zjeżdżalnia rynnowa o długości 72m, a także zespół hydroterapii. Całość dopełnia oszklona kawiarnia, znajdująca się na górnym poziomie, z której można obserwować osoby przebywające na basenie sportowym i rekreacyjnym. W budynku Aquaparku umiejscowiona jest także sala konferencyjno – bilardowa oraz pomieszczenia biurowe. Zgodnie z planem obiekt kompleksowo został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

AQUAPARK GRANIT ul. gen. Leopolda Okulickiego 1057-100 Strzelintel. 71 790 26 30 wew. 100e-mail: biuro@aquaparkstrzelin.plInformacja prasowa – listopad 2011    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

raven communication

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »