Dom » Budownictwo

Różne oblicz blachy - blacha trapezowa T-8 firmy Blach Stal

Różne oblicz blachy - blacha trapezowa T-8 firmy Blach Stal
Zobacz więcej zdjęć »
Blacha trapezowa to klasyka, która od lat wykorzystywana jest zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym.

Pierwsze skojarzenia jakie przychodzą na myśl, to materiał służący do pokrycia dachów. Jednak dobrze wiemy, że jej zalety – trwałość, funkcjonalność, ekonomiczność oraz łatwy montaż docenione zostały również przy budowie ścian, szalunków czy konstrukcji nośnych. Blacha trapezowa T-8 firmy Blach Stal z pewnością spisze się na piątkę.

Trapez to nie tylko figura

Od wielu lat w Polsce ogromną popularnością wśród materiałów budowlanych cieszą się blachy trapezowe, które na swoją opinię zapracowały solidnością i użytecznością. Z pozoru proste i mało atrakcyjne doskonale sprawdzają się w praktyce. Jednym z przedstawicieli jest trapez T-8 firmy Blach Stal o grubości 0,5 mm. Wykonany jest cynkowanej ogniowo stali pochodzącej z renomowanej, niemieckiej huty stali Thyssen Krupp Steel, której produktów firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Najwyższej jakości surowiec, powlekany dwustronnie warstwą ocynku o grubości 275g/m2 w  technologii COLI-COATING, a dodatkowo pokrywany lakierami zabezpieczającymi jest odporny na działanie korozji i warunków atmosferycznych nawet przez wiele lat. W zależności od stopnia narażenia na niekorzystne czynniki możemy wybrać odpowiednie wykończenie np. alucynk, poliester połysk i mat, powłoka Diamond Thyssen Krupp oraz Colorcoat HPS200 Ultra®. W przypadku najbardziej trwałej warstwy, zapewniającej maksymalną odporność na korozję i ochronę ciętych krawędzi, nominalna grubość powłoki organicznej wynosi 200?m. Powłoka na bazie eutektycznego stopu nakładana  jest ogniowo w proporcjach 95% cynku i 5% aluminium, co daje niezwykłą trwałość i wytrzymałość, również na mróz, śnieg czy obfite opady, które szczególnie w obrębie dużych metropolii są aktywne chemicznie. Dodatkowo, na blachę można nałożyć specjalną folię, która zminimalizuje ryzyko powstania rys podczas transportu czy montażu. W ten sposób unikniemy mikroubytków, które mogłyby obniżyć trwałość materiału.

Wielofunkcyjność blachy

Niska cena, wytrzymałość, łatwy montaż niewymagający wzmocnionej konstrukcji nośnej (zarówno przy starych więźbach dachowych, jak i więźbach o mniejszym przekroju), możliwość stosowania na dachach o kącie nachylenia nawet 3°, niewielka ilość odpadów powstających podczas prac montażowych (nawet przy bardzo skomplikowanych projektach) to tylko niektóre z zalet blach trapezowych, które sprawiają, że są one tak chętnie wykorzystywane  jako pokrycie dachu. Trapez T-8 firmy Blach Stal o szerokości krycia 1170 mm i wysokości profilu 8 mm świetnie sprawdzi się zatem na domach jednorodzinnych, a przede wszystkim garażach, wiatach, budynkach gospodarczych, przemysłowych, a nawet halach fabrycznych o dużym metrażu. Z racji swoich właściwości oraz niewielkiego tłoczenia blachę T-8 wykorzystać  również możemy nie tylko jako zewnętrzną warstwę dachu, ale również jako podbitkę, wykonanie elewacji, bram i ogrodzeń, a także konstrukcji ścian budynków gospodarczych. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór kolorów – klasyczny alucynk lub dowolny kolor z palety RAL, które ubarwią wykonane obiekty.

 

Blachy trapezowe to optymalny zarówno pod względem ceny, jak i funkcjonalności materiał do krycia dachów o różnej rozpiętości połaci oraz budowy ścian. Niski profil T-8 firmy Blach Stal to z pewnością dobry i sprawdzony wybór.

 

 

Blacha trapezowa T-8 firmy Blach Stal:

Szerokość całkowita: 1190 mm

Szerokość krycia: 1170 mm

Max zalecana długość arkusza: 12000  mm

Wysokość profilu: 8 mm

 

 

Firma Blach Stal, jeden z największych producentów blach dachowych w Polsce, została założona w 1994r. W trakcie 16-tu lat dynamicznego rozwoju stała się jednym z liderów w produkcji kompleksowych pokryć dachowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 150 wyspecjalizowanych pracowników w zakładzie produkcyjnym w Bochni oraz w administracji i serwisie informatycznym w Rabce, a także w 42 oddziałach sprzedaży na teranie Polski i 7 na terenie Słowacji. Blach Stal współpracuje z największymi światowymi koncernami, zajmującymi się produkcją wysokogatunkowej stali: Thyssen Krupp, ArcelorMital, USSteel. Firma dysponuje również specjalistyczną flotą transportową, liczącą ponad 25 samochodów, przeznaczonych do przewozu pokryć dachowych.

Blach Stal Sp. z o.o.

ul. Podhalańska 91

34-700 Rabka-Zdrój

www.blachstal.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »