Dom » Wnętrza

Różnorodność systemów zaciemnień wnętrz.

Różnorodność systemów zaciemnień wnętrz.
Zobacz więcej zdjęć »
Dom typowego Europejczyka bez względu na wysokość geograficzną jaką on zamieszkuje niemal zawsze wyposażony jest w różnego rodzaju formy osłon okiennych czy systemów przeciwsłonecznych. Instalacje takie posiadają bowiem współcześnie bardzo szerokie spektrum zastosowania.

Po pierwsze w słoneczne dni doskonale ograniczając napływ promieni słonecznych do wnętrza pomieszczeń czynią przebywanie w nich komfortowym. Po drugie wiele z rodzajów osłon okiennych stanowi również doskonałą barierę ograniczająca przenikanie ciepła do wnętrza budynku, co zwłaszcza przy nieklimatyzowanych pomieszczeniach ma szczególne znaczenie. Wreszcie przy stosunkowo gęstej , zwłaszcza w większych miastach, zabudowie budynków systemy przeciwsłoneczne zapewniają wysoki komfort prywatności. Dotyczy to nie tylko obiektów mieszkalnych ale również firm czy pomieszczeń użyteczności publicznej.

Decydując się na zakup danego produktu lub systemu powinniśmy oprócz ceny oraz estetyki kierować się przede wszystkim funkcją jaką ma on spełniać. Doskonały przykład stanowić mogą tu rolety zewnętrzne. Produkt ten posiada bowiem co prawda, obok wszystkich wspomnianych wcześniej zalet, dodatkowe właściwości zabezpieczające nasze wnętrza przed łatwym wtargnięciem osób niepożądanych. Jednak nie umożliwia zbyt precyzyjnej regulacji  stopnia przenikania światła do wnętrza. Rolety zewnętrze stosowane są więc zazwyczaj w czasie gdy przebywamy poza domem czy miejscem pracy lub w trakcie nocy. Gdy przebywamy w pomieszczeniu w ciągu dnia, wówczas o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie stanowią wewnętrzne systemy zaciemnień typu verticale, rolety rzymskie czy żaluzje plisowane. Odpowiedni wybór modelu, kolorystyki oraz materiału pozwoli nam w ich przypadku precyzyjnie dopasować dziennie oświetlenie pomieszczenia jak i pożądany poziom jego dyskrecji. Dodatkowo wszystkie z wymienionych mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne firany, bez których jeszcze kilkanaście lat temu trudno było wyobrazić sobie jakikolwiek polski dom.

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, nasz zespół obsługi Klienta bierze udział w regularnych szkoleniach z zakresu branżowych nowości. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty czołowych, europejskich producentów dostępne w bardzo szerokiej gamie modeli, wzorów oraz kolorystyki.  Kontaktując się z nami maja Państwo gwarancję zarówno w pełni profesjonalnego doradztwa z zakresu doboru jak i montażu wybranych produktów, jak i możliwość zlecenia nam procesu instalacji od A do Z.

Szczegółowe informacje oraz kontakt: http://www.zapanujnadswiatlem.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rafabryl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »