Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rozpocznij nowy rok bez okularów

Rozpocznij nowy rok bez okularów
Zobacz więcej zdjęć »
Wśród wielu postanowień noworocznych, te dotyczące zadbania o zdrowie i poprawienia kondycji fizycznej pojawiają się najczęściej. Początek roku to dobry moment żeby zastanowić się z jakich nawyków rujnujących nasze zdrowie zrezygnować, a jakie nowe wprowadzić w życie.

Rzucić palenie, przejść na dietę, zrzucić kilka kilogramów, zapisać się na siłownię, basen - to najczęściej wymieniane postanowienia noworoczne. Oczywiście nie trzeba wspominać jak trudne jest konsekwentne trzymanie się założeń i skrupulatne wykonywanie ich dzień po dniu. Często na przeszkodzie do realizacji naszych postanowień stają nasze stare przyzwyczajenia i nawyki czy brak czasu na pogłębienie naszej wiedzy na temat np. najnowocześniejszych metod leczenia. Przykładowo, osoby które borykają się ze średnią lub dużą krótkowzrocznością i planują w nowym roku pozbyć się niewygodnych okularów lub soczewek i cieszyć się dobrym wzrokiem, stają przed wyzwaniem, którą metodę wybrać; laser czy soczewki fakijne? O ile pierwsza metoda jest dość popularna i wiedzę na temat zabiegów laserowych przywracających ostrość widzenia można znaleźć w wielu źródłach, o tyle soczewki fakijne są mniej popularną metodą, choć tak samo skuteczną i bezpieczną. Wszczepienie soczewek fakijnych polecane jest tym pacjentom, którzy nie kwalifikują się do laserowego zabiegu korygującego wadę wzroku, a ich wada mieści się w przedziale od -6,5 D do -16,5 D. Soczewki fakijne są stosunkowo nową metodą korekcji średnich i wysokich krótkowzroczności, stąd nie są jeszcze powszechnie znane, a warto wziąć je pod uwagę przy rozważaniu skutecznej metody pozwalającej pozbyć się okularów czy soczewek kontaktowych i cieszyć się ostrym wzrokiem.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób u których wykryto zaćmę. Lekarze okuliści nie zawsze informują pacjentów o najnowszych rozwiązaniach stosowanych przy zabiegu usunięcia zaćmy. Zarówno w placówkach publicznych jak i prywatnych w ramach świadczeń NFZ dla pacjentów dostępne są jedynie soczewki jednoogniskowe, po wszczepieniu których konieczne jest noszenie okularów. W Polsce dostępne są od niedawna soczewki zaawansowane technologicznie firmy Alcon, które korygują inne wady wzroku np. astygmatyzm oraz zapewniają ostrość widzenia zarówno przedmiotów z bliska jak i z daleka.
Użycie podczas zabiegu usunięcia zaćmy takich soczewek pozwala na całkowite uniezależnienie się od noszenia okularów, co wpływa na znaczną poprawę jakości i komfortu życia.
Warto zatem być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami medycyny oraz innowacyjnymi metodami leczenia, gdyż bardzo często tylko od naszej wiedzy i naszego przygotowania zależy, czy lekarz zaproponuje nam najlepsze dla nas rozwiązanie czy jedynie standardowe procedury leczenia.
Więcej informacji o korekcji średniej i wysokiej krótkowzroczności oraz o soczewkach zaawansowanych technologicznie stosowanych przy zabiegu usunięcia zaćmy, można znaleźć na stronie:
http://www.odzyskajwzrok.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Q 2013-02-05 16:50:58

    Warto wiedzieć, warto czytać - mojej babci nikt nie poinformował o takich soczewkach. Co prawda są one dostępne prywatnie, ale różnica w jakości życia jest tak duża, że warto to rozważyć.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »