Firma » Biznes

Rozwój funduszy venture capital w Polsce

Rozwój funduszy venture capital w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
W dniu 26 listopada 2012 roku, w Warszawie odbyło się Forum "Perspektywy rozwoju rynku funduszy venture capital w Polsce" pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Konferencja poświęcona była pomocy inwestycjom w początkowej fazie rozwoju oraz innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce.

 Forum, organizowane przez PARP, dotyczyło perspektyw polskiej przedsiębiorczości na rynku w Polsce oraz możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych. Szczególny nacisk położono na tematykę dotyczącą start-upów, ich rozwojowi i metodom pozyskiwania funduszy. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty oraz dyskusja panelowa. Uczestnicy mieli możliwość pozyskania wartościowych informacji z zakresu gospodarki i finansów, a także  zapoznania się z najnowszymi trendami panującymi na rynku wśród  firm działających w branżach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu. 

W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele inwestorów polskich i zagranicznych, banków, kancelarii prawnych i podatkowych, nowych firm wspieranych przez PARP. Dzięki ich zaangażowaniu w konferencję oraz chęci podzielenia się doświadczeniami wyniesionymi z działalności rynkowej w Polsce i za granicą, uczestnicy Forum mogli zebrać konkretne wskazówki. Jednocześnie mogli bezpośrednio zapoznać się z oferowanymi usługami na stoiskach wystawienniczych. Mariusz Sperczyński, prezes zarządu spółki TechnoBoard, której stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, podkreśla: Udział w tego typu wydarzeniach to ogromna szansa dla nowych firm, aby zdobyć wiedzę, która pomoże im w dalszej działalności. Jak odnieść sukces na trudnym obecnie rynku, jak ustrzec się przed niepożądanymi problemami, czy w jaki sposób otrzymać wsparcie, to niezwykle cenne informacje dla każdego przedsiębiorcy, nie tylko e-biznesowego.  

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paweł Kajetanowicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »