Gospodarka » Przemysł
Rusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
To największy jak dotąd kontrakt zrealizowany przez Promostal na rynku skandynawskim. Jednak montaż konstrukcji hali to nie wszystko. Inwestor - firma RHI Normag AS, należąca do austriackiego koncernu RHI, zaproponowała spółce z Czarnej Białostockiej rozszerzenie tego zlecenia o dalsze prace. W ramach przedłużenia kontraktu Promostal wykonał też konstrukcję wewnętrzną hali w Porsgrunn oraz komin wraz z kanałami i konstrukcją wsporczą. Wykonał również obiekty towarzyszące - m.in. budynek sprężarkowni, stację załadowczą i estakady zewnętrzne. W sumie wartość kontraktu to blisko 14 mln euro. Większość prac już się zakończyła, a na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu.
- Taka inwestycja to dla nas najlepsze referencje – mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu spółki. – Mamy już kolejne zamówienia zarówno z rynku skandynawskiego, jak i krajowego.
By sprostać temu i innym zleceniom firma zwiększyła zatrudnienie – pracę znalazło już kilkanaście osób, głównie spawaczy i monterów.
Promostal działa w branży konstrukcji stalowych. Buduje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe w kraju i za granicą - głównie w Skandynawii. Spółka z roku na rok podwaja obroty - w 2010 r. osiągnęła blisko 16 mln zł z tytułu przychodów, w 2011 – ponad 33 mln zł, a w tym roku na koniec lipca uzyskała już 42 mln zł przychodów.
Nadesłał:
Masz-Media
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)