Gospodarka » Przemysł

Rusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal

Rusza huta magnezu w Norwegii, zbudowana przez Promostal
Zobacz więcej zdjęć »
Konstrukcję stalową hali huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii wykonali pracownicy Promostalu z Czarnej Białostockiej. Na początku listopada ruszy produkcja w nowym obiekcie.

To największy jak dotąd kontrakt zrealizowany przez Promostal na rynku skandynawskim. Jednak montaż konstrukcji hali to nie wszystko. Inwestor - firma RHI Normag AS, należąca do austriackiego koncernu RHI,  zaproponowała spółce z Czarnej Białostockiej rozszerzenie tego zlecenia o dalsze prace. W ramach przedłużenia kontraktu Promostal wykonał też konstrukcję wewnętrzną hali w Porsgrunn oraz komin wraz z kanałami i konstrukcją wsporczą. Wykonał również obiekty towarzyszące - m.in. budynek sprężarkowni, stację załadowczą i estakady zewnętrzne. W sumie wartość kontraktu to blisko 14 mln euro. Większość prac już się zakończyła, a na 8 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie huty w Porsgrunn, na które zaproszono również zarząd Promostalu. 

- Taka inwestycja to dla nas najlepsze referencje – mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu spółki. – Mamy już kolejne zamówienia zarówno z rynku skandynawskiego, jak i krajowego.

By sprostać temu i innym zleceniom firma zwiększyła zatrudnienie – pracę znalazło już kilkanaście osób, głównie spawaczy i  monterów.

Promostal działa w branży konstrukcji stalowych. Buduje obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe w kraju i za granicą - głównie w Skandynawii. Spółka z roku na rok podwaja obroty - w 2010 r. osiągnęła blisko 16 mln zł z tytułu przychodów, w 2011 – ponad 33 mln zł, a w tym roku na koniec lipca uzyskała już 42 mln zł przychodów. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »