Firma » Biznes
Ruszyła budowa centrum logistycznego Porty w Nidzicy
Celem tego przedsięwzięcia jest scentralizowanie i optymalizacja dystrybucji wyrobów gotowych grupy. Inwestycja w Nidzicy ma być oddana do użytku w grudniu 2019 r.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Budowę nidzickiego centrum logistycznego Porty zainaugurowała uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania go w fundament obiektu, który powstaje przy ul. Przemysłowej 5 w Nidzicy. Na zaproszenie spółki w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, kierownictwo wykonawcy inwestycji – firmy Allcon Budownictwo, olsztyńskiej strefy ekonomicznej i firm sąsiedzkich.
- Dzień symbolicznego rozpoczęcia budowy centrum logistycznego w Nidzicy to dla Porty bardzo ważny moment. Ziszcza się jeden z naszych najważniejszych projektów inwestycyjnych. To innowacyjne przedsięwzięcie, które usprawni logistykę w całej grupie i pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej. Budowany właśnie obiekt, będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i technologie pozwalające na maksymalną automatyzację procesów. Będzie obsługiwał wszystkie nasze polskie fabryki i na początek da miejsce pracy około 50 osobom – komentuje Łukasz Luto, dyrektor zarządzający i wiceprezes zarządu Porta KMI Poland.
Najnowsza inwestycja Porty to 9 tysięcy m. kw. powierzchni magazynowo-logistycznej, powstającej na 3-hektarowej działce. W budowanym obiekcie znajdzie się magazyn wysokiego składowania (o powierzchni ok. 2,1 tys. m kw. i wysokości 17 m), magazyn operacji manualnych (o powierzchni ok. 6,1 tys. m kw. i wysokości 8 m) oraz cześć socjalno-biurowa. Obiekt z częścią cross-dockową powstanie na planie litery L, a dostęp do niego zapewni 5 ramp załadunkowych i 2 rozładunkowe. Rozwiązania zastosowane w magazynie pozwolą na indywidualne przechowywanie, sortowanie i kompletowanie ok. 20 tysięcy skrzydeł i niemal tylu samo ościeżnic, z których każda sztuka będzie przechowywana w osobnym, dedykowanym miejscu. Cykl pracującego magazynu jest obliczony na przyjęcie 4 sztuk skrzydeł i 4 sztuk ościeżnic w ciągu minuty. Wydawanie wyrobów gotowych ma się odbywać w tym samym tempie.
Łączna wartość inwestycji – wliczając w to centrum magazynowo-przeładunkowe wraz z wyposażeniem i systemami sterującymi – to koszt ok. 40 mln zł. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych grupy Porta oraz ze środków unijnych.
Nadesłał:
Practum
|
Komentarze (0)