Technologie » Komputery

Rzeczywistość internetowa

Rzeczywistość internetowa
Zobacz więcej zdjęć »
Chcemy tego czy nie, należymy do pokolenia „podłączonych”. Za pośrednictwem komputerów, smartfonów, tabletów wymieniamy informacje, dokonujemy zakupów, publikujemy i wyszukujemy treści. Znasz kogoś, kto tego nie robi? Gratulacje, należysz do mniejszości.

Internetowi entuzjaści mawiają, że jeśli czegoś lub kogoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje. Wraz z rozwojem sieci internetowej zwiększają się jej możliwości i sposoby wykorzystywania. Początkowo komunikacja odbywała się wyłącznie przez kabel, z czasem opracowano technologię łącza bezprzewodowego i od tego czasu zaczął się internetowy „wyścig zbrojeń”. Do standardowego oręża, czyli poczty i stron WWW, z których skorzystamy na komputerach, smartfonach i tabletach, dochodzą kolejne elementy: telewizory czy odtwarzacze muzyki proponujące nam pojawiające się w Internecie nowości, zegarki i inteligentne okulary, za pomocą których odczytamy maile, zlokalizujemy swoje położenie i znajdziemy drogę do celu.

Na co dzień nie zastanawiamy się, z ilu takich inteligentnych urządzeń korzystamy. Są nam potrzebne w pracy, w domu, dostarczają rozrywki i informacji. Są przydatne, ułatwiają życie. Jednak rzadko kto zastanawia się nad tym, jaki potencjał w nich drzemie. A jeszcze rzadziej potrafi ten potencjał wykorzystać – mówi Wojciech Bazyly, Team Leader SAP BI/HANA w Quercus Sp. z o.o., firmie zajmującej się wdrożeniami SAP. Tymczasem te inteligentne przedmioty, składające się na tzw. Internet rzeczy, to nasza przyszłość. Warto więc umieć czerpać z niej korzyści – dodaje.
Internet rzeczy (ang. Internet of Things, w skrócie IoT) – trend polegający na podłączaniu do globalnej sieci urządzeń, przedmiotów codziennego użytku, budynków czy elementów otoczenia. Co to znaczy podłączyć przedmiot do sieci? W jaki sposób możemy wykorzystać to zjawisko w życiu i w pracy? Jakie możliwości gromadzenia i przetwarzania daje obecna technologia? Jak nie zginąć w gąszczu informacji? Przechodząc do rzeczy

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/it_solutions/rzeczywistosc_internetowa.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »