Dom » Wnętrza
Salon i sypialnia w stylu Modern Classic
Zobacz więcej zdjęć » |
Jak sama nazwa wskazuje istotą wnętrz w stylu Modern Classic jest spotkanie kontrastów. Ich połączenie odbywa się w duchu przyjaznej i subtelnej syntezy. Przestrzeń, w której główne skrzypce grają białe elementy i drewniane powierzchnie, uzupełniamy kamiennymi detalami i metalowymi dodatkami. Sztukateria w nowym wydaniu rezygnuje z ostentacji. Zamiast dekoracyjności wprowadza do wnętrz delikatny blask i iskrzenie, które dynamizują przestrzeń.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Modern Classic czerpie ze stylu skandynawskiego, ale wzbogaca go o subtelne dekoracje. Niezwykle istotna jest geometria poszczególnych elementów — przestrzeń ma raczej regularne formy, a projektując w tym stylu bazujemy na prostokątach, kwadratach czy okręgach. Precyzję wzoru przełamują rzeźbione wstawki, dobrej jakości meble i tkaniny, artystyczne dodatki.
Inspiracje stylem skandynawskim sprawiają, że Modern Classic to sposób na ponadczasową elegancję. Dominacja bieli i jasnych kolorów, w tym odcieni szarości i beżów, pozwala aktualizować łatwo aranżację, podczas gdy jej główny rdzeń może przez lata pozostawać niezmienny.
Fuzja stylów przy wyborze mebli jest najłatwiejsza do osiągnięcia poprzez meble na wymiar. Wtedy projektant wnętrz ma pełną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Bazowe, proste współczesne meble możemy uczynić bardziej klasycznymi w dość prosty sposób – dekorując cokół albo górne wieńce regałów i szaf za pomocą ozdobnych listew.
- Zastosowanie struktur kamienia, np. marmuru na powierzchniach paneli ściennych lub frontów, nada całości zindywidualizowany charakter. Wnętrza utrzymane w stylu Modern Classic podkreślają dodatki w kolorze złota i szczotkowanego mosiądzu – zauważa Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.
Co wyróżnia styl Modern Classic?
Stonowane połączenie jasnych barw z dominacją bieli, dodatkami szarości i beżu.
Dominacja elementów drewnianych i kamiennych w zbliżonej kolorystyce.
Elementy geometryczne organizują przestrzeń, aranżacja bazuje na symetrii i korespondencji kształtów.
Meble o wyrazistych formach, stanowią główny składnik dekoracyjny aranżacji.
Wykorzystanie oświetlenia w roli dekoracji – metalowe lampy, żyrandole i kinkiety jako sztukateria.
Złote akcenty w dodatkach i zdobieniach, korzystanie ze szczotkowanego mosiądzu i stali.
Faktury drewna i kamieni subtelne, bez wyraźnego efektu 3D.
Idealny do większych wnętrz, w których nie brakuje przestrzeni i miejsca na oddech.
Jasna, dobrze doświetlona przestrzeń.
Wykorzystanie dużych, obszernych mebli tapicerowanych w strefie wypoczynku.
Szkło i szklane gabloty oraz przeszklone fronty, które pokazują przemyślaną zawartość szaf.
Nadesłał:
arekkaczanowski
|
Komentarze (0)