Dom » Wnętrza

Salonowa egzotyka – kolekcja lamp Ribbon i Spring marki Nowodvorski Lighting

Salonowa egzotyka – kolekcja lamp Ribbon i Spring marki Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Kto z nas nie lubi podróżować do egzotycznych zakątków świata. Z każdej wędrówki przywozimy więc pamiątki, starając się zatrzymać jak najdłużej nie tylko wspomnienia, ale i atmosferę dalekich krajów.

Lampy Ribbon i Spring marki Nowodvorski Lighting wzbogacą naszą kolekcję i stworzą we wnętrzach iście kolonialny klimat.
Korzenie popularnego dziś stylu kolonialnego sięgają przełomu XVIII i XIX wieku, kiedy to brytyjscy kolonialiści zasiedlali tereny Afryki i południowo-wschodniej Azji. Europejczycy, próbując stworzyć tam namiastkę ojczystego domu, przywozili ze sobą meble oraz dodatki, które jednak nie sprostały próbie. Tropikalny klimat nie sprzyjał delikatnym akcesoriom, a te niszczyły się pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury. Wyposażenie domu wymagało przystosowania do panujących tam warunków, dlatego też miejscowi rzemieślnicy, wykorzystując do tego egzotyczne gatunki drewna, zaczęli wytwarzać meble według europejskich wzorów. W ten sposób powstała niepowtarzalna mieszanka, będąca połączeniem europejskiego designu z miejscowym charakterem.


Styl kolonialny – mocna strona wnętrza


Masywne, ciemne meble, ciężkie kotary, wysokie świeczniki oraz ozdobne naczynia wykonane z grubej ceramiki, a wszystko utrzymane w kolorach ziemi – tak w skrócie opisać można cieszący się współcześnie dużym zainteresowaniem styl kolonialny. Jego wyrazem są również oprawy oświetleniowe z kolekcji Ribbon i Spring marki Nowodvorski Lighting. Podstawę obu kolekcji tworzą abażury w formie walca, które wykonane zostały poliestru przypominającego fakturą marmur. Doskonale komponują się one z ciemnobrązowym stelażem z lakierowanej stali, tworząc efekt woskowych świec.  Ilość abażurów różni się w zależności od rodzaju oprawy – od jednego lub dwóch w przypadku kinkietów oraz trzech lub pięciu w przypadku lamp wiszących. Co więcej, kolekcje Ribbon i Spring marki Nowodvorski Lighting odróżniają się również kształtem stelaża. Pierwsza z nich charakteryzuje się nieco lżejszą formą i fantazyjnie wygiętymi ramionami, przypominającymi winorośl. Spring natomiast dzięki prostym, łukowatym ramionom zyskał bardziej masywny wygląd. Mimo różnic, obie kolekcje marki Nowodvorski Lighting świetnie uzupełnią wnętrza w kolonialnym stylu.

Egzotyka w każdym calu


Kolonialny styl to przede wszystkim masywne meble o prostych kształtach, dlatego też aranżacje takie zdecydowanie lepiej wyglądają w większych pomieszczeniach, które pozwalają na odpowiednią ekspozycję ich wyposażenia. Do przestronnych i wysokich salonów doskonałe będą więc wiszące lampy Ribbon marki Nowodvorski Lighting o długości 120 cm oraz trzech lub pięciu punktach świetlnych. W nieco mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się z kolei oprawy oświetleniowe Spring marki Nowodvorski Lighting o wymiarach 105 x 55 cm oraz 105 x 70 cm. Nie oznacza to jednak, że właściciele małego M4 nie mogę pozwolić sobie na oświetlenie z kolonialnym charakterem.  W serii Ribbon i Spring znajdują się również pojedyncze lub podwójne kinkiety, które świetnie spiszą się w roli dodatkowych źródeł światła, wszędzie tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest cenny. Dzięki temu, nic nie stoi na przeszkodzie, by pod każdą szerokością geograficzną i w każdym mieszkaniu stworzyć kolonialny zakątek.

Egzotyczne klimaty, przywołują wspomnienia z wakacyjnych podróży i kreują, atmosferę idealną do relaksu i odpoczynku. Z pomocą lamp Ribbon i Spring marki Nowodvorski Lighting stworzymy wnętrza rodem z dalekiego kraju. 

KOLEKCJA RIBBON MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

Ribbon V zwis
Długość: 120 cm
Średnica: 70 cm
Cena detaliczna: 470 zł

Ribbon III zwis
Długość: 120 cm
Średnica: 48 cm
Cena detaliczna: 306 zł

Ribbon II kinkiet
Długość: 42 cm
Odległość od ściany: 17 cm
Cena detaliczna: 191 zł

Ribbon I kinkiet
Długość: 42 cm
Odległość od ściany: 22 cm
Cena detaliczna: 105 zł

KOLEKCJA SPRING MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

Spring V zwis
Długość: 105 cm
Średnica: 70 cm
Cena detaliczna: 483 zł

Spring III zwis
Długość: 105 cm
Średnica: 55 cm
Cena detaliczna: 309 zł

Spring II kinkiet
Długość: 32 cm
Odległość od ściany: 24 cm
Cena detaliczna: 197 zł

Spring I kinkiet
Długość: 20 cm
Odległość od ściany: 28 cm
Cena detaliczna: 127 zł

Lampy dostępne są również w sklepach internetowych: www.imperiumlamp.pl, www.iroiro.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.  
Nowodworski Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.pl
nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »