Technologie » Komputery

Sanyo PLC-WM4500L i PLC-WM5500L - najjaśniejsze na rynku projektory WXGA

Sanyo PLC-WM4500L i PLC-WM5500L - najjaśniejsze na rynku projektory WXGA
Zobacz więcej zdjęć »
Firma SANYO, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, rozszerza paletę profesjonalnych, panoramicznych projektorów o rozdzielczości WXGA, wprowadzając dwa nowe modele o dużej jasności – PLC-WM4500L i PLC-WM5500L - o jasności odpowiednio 4500 i 5500 ANSI lumenów.

Raport firmy Futuresource Consulting Ltd. monitującej rynek, wskazuje, że liczba sprzedanych projektorów WXGA w 2009 roku podwoiła się w porównaniu z rokiem 2008.

Powodem tak szybkiego wzrostu jest w dużej mierze fakt, że niemal wszystkie notebooki i komputery dostępne dziś na rynku mają panoramiczne ekrany - podłączenie panoramicznego projektora sprawia, że nie jest konieczne przeskalowywanie obrazu do innych proporcji i obraz nie traci nic z oryginalnej jakości. Analitycy Futurescore przewidują, że ten trend wzrostowy zapotrzebowania na projektory WXGA - szczególnie w rozwiązaniach biznesowych i edukacyjnych - utrzyma się także w bieżącym roku.

Najwyższa jakość obrazu

Wysoka jasność w połączeniu z nieorganicznymi panelami LCD o kontraście 800:1 - nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach - gwarantują fascynującą jakość obrazu o naturalnych, żywych i głębokich barwach, z dużą liczbą szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach.

Nieorganiczne panele LCD tych projektorów absorbują znacznie mniej promieniowania UV emitowanego przez lampę, co znakomicie wydłuża ich żywotność i jakość uzyskiwanego obrazu.

Model PLC-WM5500L wyposażony jest w mechaniczną przesłonę umożliwiającą szybkie i całkowite odcięcie strumienia świetlnego - bez wyłączania projektora - co bardzo ułatwia krótkie przerwy w prezentacjach czy projekcjach i uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia ekranu.

Szerokie możliwości

Waga poniżej 10 kg ułatwia wykorzystanie projektorów nie tylko jako stałe wyposażenie sal konferencyjnych, audytoryjnych czy kinowych ale również jako urządzeń przenośnych.

Możliwość instalacji pod dowolnym kątem w pionie (w pełnym zakresie 0-360o) znakomicie ułatwia wykorzystanie obydwu modeli w bardzo różnych warunkach projekcyjnych. Przyciski sterujące projektora umieszczone są na jego bocznej ściance - dodatkowo ułatwia to sterowanie.

Dwie funkcje: PiP (picture-in-picture - obraz w obrazie) i picture-by-picture - obraz obok obrazu, ułatwiają jednoczesną prezentację obrazu z dwóch różnych źródeł - np. komputera i odtwarzacza DVD.

Wbudowany 7-Watowy głośnik upraszcza organizację wszelkich pokazów multimedialnych - nie ma konieczności podłączania dodatkowych wzmacniaczy i zewnętrznych głośników.

Projektory wyposażone są w bogaty zestaw złącz, również HDMI.

Automatyczna wymiana filtrów i zarządzanie przez sieć

Projektor wyposażony jest w AMF (Active Maintenance Filter) - system automatycznej wymiany filtrów opracowany przez SANYO. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Po wykorzystaniu wszystkich 10 filtrów wymienia się całą kasetę - nie są potrzebne do tego żadne narzędzia. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 10.000 godzin - co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania i serwisowania.

Obydwa projektory mogą być zdalnie monitorowane i zarządzane przez firmową sieć LAN i przez Internet. Dzięki temu, osoba nadzorująca pracę projektorów w firmie czy na uczelni może szybciej zauważyć i usunąć np. awarię lampy czy brak sygnału wizyjnego.

Korekcja geometrii obrazu i wymienne obiektywy

Projektor PLC-WM5500L ma zdalnie sterowane, elektryczne silniczki umożliwiające precyzyjną regulację położenia obiektywu w pionie i poziomie (Lens Shift), eliminując w ten sposób zniekształcenia trapezowe. Dodatkowo projektor posiada funkcję Corner Keystone Correction umożliwiającą dodatkową korektę zniekształceń dla każdego narożnika obrazu oddzielnie.

Projektor PLC-WM4500L zapewnia tradycyjną, pionową korekcję geometrii obrazu.

Obydwa projektory mają zdalnie sterowane silniczki elektryczne do nastawiania ostrości i zmiany ogniskowej obiektywu (ZOOM).

Dalszą swobodę projekcji w różnych warunkach umożliwia 5 różnych, wymiennych, bagnetowych obiektywów.

Cena, dostępność i gwarancja

Obydwa modele dostępne będą w Polsce od sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 13.499 zł (z VAT) - model PLC-WM4500L i 16.580 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, a na lampę 1 rok (max 1000 godzin).

Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS Sp. z o.o. http://www.vidis.pl.

Informacje o firmie SANYO:

SANYO Electric Co., Ltd. to wiodący w skali światowej producent elektroniki i dostawca rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska, energetyki i stylu życia. Kierując się hasłem „Think GAIA", („Pomyśl o naszej planecie"), firma SANYO pracuje nad wykorzystaniem swoich licznych kluczowych technologii do realizacji swojej misji, którą dostrzega w harmonicznym łączeniu obowiązku ochrony środowiska i poszukiwania zrównoważonych źródeł energii z dążeniem do zapewnienia odbiorcom swoich rozwiązań nowoczesnego i wygodnego stylu życia.

Spółka SANYO Sales & Marketing Europe GmbH z siedzibą w Monachium w Niemczech powstała w 2009 roku w wyniku przekształcenia działającej już od 1977 r. niemieckiej spółki handlowej. Jest spółką zależną SANYO Electric Co. Ltd i jej centralą na Europę, koordynującą wszystkie działania marketingowo-sprzedażowe na rynku europejskim dla takich produktów, jak projektory, monitory LCD, sprzęt audio-wideo, urządzenia do cyfrowego przetwarzania obrazu i dyktafony, a także systemy bezpieczeństwa i monitoringu.

Oddział Digital Imaging z powodzeniem działa na rynku europejskim od 2003 r. pod marką Xacti. Kamery Xacti Dual są synonimem niewielkich rozmiarów, wygody użytkowania i nowatorskiego wzornictwa o najwyższym stopniu zaawansowania technicznego. Firma SANYO była, na przykład, pierwszym producentem, który wprowadził na rynek kamerę o układzie pionowym. SANYO, pionier w sektorze kamer SD, od 2009 roku oferuje także kamery wideo o tradycyjnej, poziomej konstrukcji. Rodzina kamer Xacti obejmuje innowacyjne kamery Full HD, szczególnie wytrzymałe i wodoodporne modele przeznaczone do użytku w terenie, a także miniaturowe kamery HD.

SANYO jest jednym z najbardziej cenionych na świecie producentów projektorów. Jej urządzenia wyróżnia pomysłowość ich konstruktorów, wysoka jakość i szeroki wachlarz zastosowań. Oferowane pod marką SANYO rodziny produktów tego typu obejmują zarówno projektory dla kina domowego, biznesu i szkolnictwa, jak i profesjonalne urządzenia do instalacji w sektorze reklamy, rozrywki i marketingu, w tym modele stosowane w kinach wyświetlających filmy w postaci cyfrowej. Doskonałym uzupełnieniem tak szerokiej oferty handlowej SANYO są produkowane przez tę firmę monitory LCD.

Więcej informacji na temat i SANYO Sales & Marketing Europe: www.sanyo.de

Więcej informacji na temat firmy SANYO: www.sanyo.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »