Technologie » Komputery

SAP WM w Krośnie: przejrzystość w magazynie

Rzetelna i dostępna od ręki informacja o stanie zapasów, racjonalne i efektywne zarządzanie magazynem, skrócenie czasu od zamówienia do dostawy, poprawa jakości obsługi klienta. Funkcjonalności SAP WM pozwoliły Krośnieńskim Hutom Szkła odzyskać pełną kontrolę nad zapasami i kosztami tego procesu.

Szkło z Krosna jest cenione za dobrą jakość i ciekawe wzornictwo za przystępną cenę. Wyroby sygnowane tą marką zdobią bardzo ekskluzywne stoły na całym świecie. Krośnieńskie Huty Szkła, choć obecnie w upadłości, przechodzą proces restrukturyzacyjny. Pod okiem syndyka firma wychodzi na prostą: kondycja finansowa jest dobra, produkcja idzie pełną parą, a towary są wysyłane na wszystkie kontynenty. Obecnie trwają poszukiwania inwestora strategicznego.

Od 2008 roku firma korzysta z systemu SAP ERP w zakresie: finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, planowania produkcji oraz sprzedaży i dystrybucji. W 2012 r. podjęto decyzję o dołączeniu do tego zintegrowanego systemu funkcjonalności gospodarki magazynowej (SAP WM). Wdrożenie systemu magazynowego to także jeden z elementów programu naprawczego. Pełna kontrola funkcjonowania organizacji nie jest możliwa bez racjonalnego i kontrolowanego gospodarowania zapasami. Bezpośrednim impulsem do zrealizowania projektu było uruchomienie nowego magazynu wyrobów firmy,zlokalizowanego w miejscowości Podgrodzie w pobliżu autostrady A4.

Nowy magazyn – regałowy, wysokiego składowania – jest fizycznie podzielony na kilka niezależnych obszarów, związanych ze składowanym asortymentem. W głównej mierze obsługuje zaopatrzenie dużych klientów sieciowych.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wms/sap_wm_w_krosnie_przejrzystosc_w_magazynie.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »