Dom » Budownictwo

Ściany bez skazy - jak przygotować ściany pod ostateczne malowanie

Ściany bez skazy - jak przygotować ściany pod ostateczne malowanie
Zobacz więcej zdjęć »
Aby szybko i skutecznie odświeżyć wnętrze domu najczęściej decydujemy się rozpocząć działania od prac malarskich. Niemniej jeśli ściany pokryte są siatką nieestetycznych ubytków, nawet wybór nowego koloru farby nie zagwarantuje nam w pełni estetycznego wyglądu.

O optymalne przygotowanie ścian pod malowanie zadba szeroka gama specjalistycznych produktów firmy Den Braven: Akryl do farb lateksowych, uniwersalny Akryl-W oraz zapewniający ekspresowe uszczelnienie szybki akryl szpachlowy – Acryl-Fast.

Każda, nawet najsolidniejsza ściana ulega z czasem niewielkim uszkodzeniom. Najczęściej są one wynikiem długotrwałej eksploatacji, nieprecyzyjnie wykonanego remontu oraz przemieszczania się materii w konstrukcji murowej. Choć zazwyczaj ubytki te nie zagrażają stabilności ściany, to muszą zostać jak najszybciej usunięte w momencie, gdy planujemy prace malarskie. Niezależnie od przyczyny powstałych skaz, niezawodnym rozwiązaniem staną się nowoczesne uszczelniacze akrylowe firmy Den Braven, które zagwarantują wieloletnią ochronę pomalowanych ścian przed ponownym pękaniem.

Gładkie malowanie

Przygotowując ścianę pod malowanie konieczne jest usunięcie wszelkich, znajdujących się na jej powierzchni ubytków, zarówno niewielkich pęknięć, jak i rozległych szczelin. Z większością tego typu zadań poradzi sobie uniwersalny Akryl-W firmy Den Braven. Dzięki bardzo dobrej przyczepności do zróżnicowanych podłoży budowlanych wypełni on rysy w betonie, gipsie oraz ceramice budowlanej, jak również uszczelni złącza ram okiennych i muru, a także miejsce styku ościeżnicy drzwi z framugą. Zabezpieczone w ten sposób newralgiczne miejsca konstrukcji ściennej szybko odzyskają dawny, nieskazitelny wygląd, stając się idealnym podłożem dla farby.

Decydując się na zastosowanie bardzo użytecznych farb odpornych na mycie warto skorzystać z pomocy specjalistycznego Akrylu do farb lateksowych firmy Den Braven. Posłuży nam on nie tylko do wykonania bardzo trwałego, ale i plastyczno-elastycznego łączenia, które dodatkowo można bez obaw pokryć farbą w dowolnym kolorze. Jego wzbogacona o składniki ochronne formuła minimalizuje bowiem ryzyko odbarwienia farby nanoszonej na fugę akrylową.

Choć precyzja często nie idzie w parze z szybkim tempem prac remontowych to istnieje produkt, który pozwala na ekspresowe przygotowanie ścian pod malowanie. Jest to szybki akryl szpachlowy Acryl-Fast firmy Den Braven, który można pokryć farbą po upływie zaledwie 20 minut od aplikacji. Uzupełnianie szczelin dodatkowo ułatwi jego ultra lekka formuła. Blisko dwukrotnie lżejszy od wody szybki akryl szpachlowy eliminuje także konieczność warstwowego uzupełniania spoin. Z jego pomocą wystarczy jeden ruch, aby wypełnić dowolny ubytek w ścianie i przywrócić jej pierwotny wygląd.

Zarówno Akryl-W, Akryl do farb lateksowych, jak i Acryl-Fast to produkty całkowicie bezwonne oraz neutralne chemicznie, dzięki czemu nie powodują korozji metalowych elementów konstrukcyjnych. Ponadto są one odporne na duże wahania temperatur, a także niwelują ryzyko powstawanie rys skurczowych. Niezależnie od tego, który akryl firmy Den Braven wybierzemy, możemy mieć pewność, że wypełnione z jego użyciem szczeliny staną się niewidoczne dla oczu, zapewniając gładki i estetyczny wygląd wewnętrznych ścian naszego domu na lata.

 

www.denbraven.pl

 

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »