Dom » Wnętrza

Sentymentalne wnętrza w południowym stylu z podłogą Hickory Texas marki FAUS

Sentymentalne wnętrza w południowym stylu z podłogą Hickory Texas marki FAUS
Zobacz więcej zdjęć »
Wracając z dalekich wakacyjnych wojaży natychmiast mamy ochotę ruszyć w następną podróż. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Możemy jednak zatrzymać klimat gorących krajów we własnych czterech ścianach, odpowiednio aranżując wnętrze i otaczając się klimatycznymi przedmiotami.

Wnętrza sentymentalne mogą łączyć w sobie elementy stylu kolonialnego, rustykalnego i śródziemnomorskiego. Dominują w nich barwy ziemi, przedmioty wykonane z naturalnych materiałów oraz oryginalne i egzotyczne dekoracje, które są jednocześnie pamiątkami przywiezionymi z dalekich podróży. Przytulny charakter takich wnętrz podkreślą podłogi laminowane, których wzory i kolorystyka nawiązują do podłóg drewnianych, stosowanych w ciepłych krajach Południa.

Kierunek - Południe

Aranżacje nawiązujące do gorącego Południa są bardzo komfortowe i mają służyć przede wszystkim wypoczynkowi. Głównym elementem, dominującym w salonie często jest więc wygodna kanapa w rozmiarze XXL, wykonana ze skóry lub skaju. Jasny kolor tapicerki dobrze jest zestawić z meblami w stylu kolonialnym. Powinny być wykonane z ciemnego, egzotycznego drewna jak np. palisander, heban lub mahoń i swoją formą nawiązywać do wyposażenia tradycyjnych domów z krajów śródziemnomorskich, południowoamerykańskich, a nawet indyjskich. W tego typu wnętrzach podłogi odgrywają bardzo dużą rolę. Są one najczęściej wykonane z drewna, które daje wrażenie bliższego kontaktu z naturą, a także dodatkowo ociepla aranżację. Najchętniej wybierane są podłogi w intensywnym odcieniu czekolady, mahoniu, miedzi czy cynamonu. Idealnie nadaje się do tego drewno orzesznika amerykańskiego, które odznacza się głębokim, pomarańczowobrązowym kolorem. Efekt naturalnej, drewnianej podłogi można uzyskać także dzięki panelom laminowanym Hickory Texas marki Faus, które zarówno barwą jak i fakturą doskonale imitują drewno orzesznika. Ich głęboki odcień nawiązuje do nasyconych kolorów egzotycznych przypraw, a rdzawe refleksy przypominają rozpaloną słońcem ziemię. Krawędzie paneli Hickory Texas zostały odpowiednio zeszlifowane, dzięki czemu po ułożeniu do złudzenia przypominają drewnianą podłogę. Efekt ten potęgowany jest przez zastosowanie technologii kontynuacji wzoru. Gwarantuje ona, że usłojenie na panelu nie będzie przerwane przez łączenie, co pozwala uzyskać efekt dłuższej i szerszej deski.  Dodatkowo panele FAUS odznaczają się wysokimi walorami technicznymi. Posiadają najwyższe parametry użyteczności, co pozwala stosować je w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, klasą ścieralności AC5, prostą technologią montażu Fausloc oraz dożywotnią gwarancją. Można stosować je na ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu przez cały rok możemy cieszyć się komfortowym ciepłem we własnych czterech ścianach.

Podróż sentymentalna

Dekoracje odgrywają bardzo ważną rolę w kreacji sentymentalnego wnętrza i ostatecznie decydują o jego charakterze. Pożądane są dodatki, wykonane z naturalnych materiałów: żaluzje z cienkich drewnianych listewek, wiklinowe kosze, czy wzorzyste poduszki i pledy, kojarzące się z etnicznym rękodziełem. Mieszkańcy ciepłego Południa są bardzo blisko związani z naturą i chętnie wykorzystują ją podczas urządzania wnętrz. Egzotyczny klimat uwydatnią zielone rośliny doniczkowe przywodzące na myśl florę lasów tropikalnych: figowce, draceny czy jukki. Dekoracje takie jak stolik wykonany ze starej walizki, wielkoformatowa mapa świata rozwieszona w formie plakatu na ścianie czy stary globus zaakcentują sentymentalny charakter aranżacji oraz oddadzą tęsknotę domowników za kolejnymi wojażami. Intrygującego sznytu takiej przestrzeni dodadzą pamiątki z odbytych już wycieczek. W tak inspirującym wnętrzu cudownie wspomina się przebyte kilometry i jeszcze wspanialej planuje kolejne podróże.

Dystrybutor: Domino Sp. J.

Więcej informacji na stronie: www.domino.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »