Kultura, sztuka » Muzyka

Serce Festiwalu FOLKOWO 2010 w tym roku będzie biło w Ostródzie!

Serce Festiwalu FOLKOWO 2010 w tym roku będzie biło w Ostródzie!
Zobacz więcej zdjęć »
FOLKOWO to zdecydowanie jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. W tym roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja, której data zbiega się z magiczną Nocą Świętojańską. Ponadto Festiwal FOLKOWO 2010 rozpocznie sezon letnich festiwali muzycznych w naszym kraju.

„Każdy z dotychczasowych  Festiwali FOLKOWO był wyjątkowy i jedyny w swoim gatunku. W tym roku na Festiwalu FOLKOWO ma być jeszcze bardziej egzotycznie i etnicznie! Trzydniowy Festiwal odbędzie się w „Białych Koszarach" w centrum Ostródy, na terenach dawnej jednostki wojskowej. FOLKOWO to nie tylko impreza o znaczeniu lokalnym czy regionalnym. Na piąte urodziny spełnią się nasze marzenia i Festiwal wypłynie na międzynarodowe wody!” – mówi Mariusz Kuś, Organizator Festiwalu FOLKOWO i Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Współpracy Międzyregionalnej.

Przez trzy dni (18 – 20.06.2010r.) w sercu Warmii i Mazur będą brzmiały: bębny, gitary, flety, saksofony, akordeony, perkusje, ale także wiele egzotycznych instrumentów oraz tzw. przeszkadzajek. Z okazji jubileuszu Festiwalu, jego organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek dla fanów tego gatunku muzyki. Swój udział zapowiedziały m.in. zespoły z Kenii, USA i Nepalu, nie zabraknie również najlepszych kapel z Polski. FOLKOWO 2010 zaprezentuje muzykę etniczną z nawet najbardziej odległych stron świata, a najlepsze zespoły folkowe z Polski i zagranicy będą rywalizowały o Grand Prix Festiwalu Muzyki Folkowej.

„Nasz festiwal przyciąga każdego roku nie tylko pasjonatów muzyki folkowej i etnicznej, wilki morskie z okolicznych jezior, ale także miłośników podróży, radosnych ludzi ciekawych świata, a także całe rodziny.  To integracyjna rozrywka, łączącą nurty muzyczne, kultury i pokolenia.” - dodaje Mariusz Kuś, Organizator Festiwalu FOLKOWO i Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Współpracy Międzyregionalnej.

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Folkowej FOLKOWO 2010 r. przygotowali wiele muzycznych, zaskakujących doznań. Jak wiadomo, folk czerpie inspiracje z muzyki ludowej, ale stosuje środki muzyki współczesnej. Jego zapożyczenia można spotkać w wielu gatunkach muzycznych. Z roku na rok festiwalowa scena robi się coraz większa. Wśród potwierdzonych już gwiazd festiwalu, spotkamy takie muzyczne perły, jak: szwedzka grupa Rednex, Sidney Polak, Folkoperacja, Hoboud, Touch and Go, Koralli, Ajagore, Caci Vorba. O kolejnych potwierdzonych gwiazdach FOLKOWO informować będzie na bieżąco. Już dziś możemy zdradzić, że czeka nas jeszcze niejedno miłe, muzyczne zaskoczenie.

Więcej informacji o Festiwalu FOLKOWO 2010 na www.folkowo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AS Media Design
http://www.asmediadesign.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 6 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »