Technologie » Komputery

Serwer Dell R240 czy Dell R340 – które urządzenie wybrać?

Serwer Dell R240 czy Dell R340 – które urządzenie wybrać?
Zobacz więcej zdjęć »
Serwery to nieocenione urządzenia, wykorzystywane w firmach, które gromadzą ogromne ilości danych. Współcześnie działające podmioty wykorzystują w swoich biurach sprzęt, który umożliwia szybszy przepływ informacji, zwiększając tym samym wydajność wykonywanych czynności.

Serwery to nieocenione urządzenia, wykorzystywane w firmach, które gromadzą ogromne ilości danych. Współcześnie działające podmioty wykorzystują w swoich biurach sprzęt, który umożliwia szybszy przepływ informacji, zwiększając tym samym wydajność wykonywanych czynności. Serwery Dell należą do najlepszych urządzeń w swojej kategorii, dlatego też bardzo chętnie wybierane są przez firmy działające w wielu branżach.
Serwer Dell R240 – podstawowa charakterystyka

Serwer Dell R240 stworzony został z myślą o średnich oraz dużych przedsiębiorstwach. Doskonale chroni gromadzone informacje, dzięki czemu wykorzystywany może być w środowiskach, które na co dzień mają styczność z danymi wrażliwymi. Kompaktowa budowa typu rack pozwala na instalację urządzenia w szafie serwerowej. Większe siedziby firm wyposażone są zazwyczaj w specjalne pomieszczenie, wypełnione tego typu urządzeniami. Serwer posiada nową generację procesorów Intel Xeon E-2100 oraz szybką pamięć RAM DDR4. Dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia w urządzeniu 4 dysków Hot-Plug, dzięki czemu otrzymać możemy aż 56 TB przestrzeni dyskowej. Gwarancją zabezpieczenia danych jest kontroler sprzętowy PERC.Serwer Dell R340 – specyfika

Serwer Dell R340 dedykowany jest małym oraz średnim firmom. Wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, które umożliwiają zwiększenie wydajności wykonywanych czynności. Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor, uniwersalną pamięć masową, procesor Intel Xeon E2100 oraz pamięć operacyjną 2666 MHz. Serwer uzupełniony może być o dysk zewnętrzny SCSI/SAS/SATA lub fibre channel. Kompaktowa obudowa pozwala na instalację aż do 8 dysków 2,5-calowych bądź dwóch dodatkowych dysków rozruchowych M.2 na karcie BOSS.

Ogromne możliwości serwera mają znaczący wpływ na efektywniejsze zarządzanie bazą danych. Doskonałym rozwiązaniem jest również zdalne zarządzanie za pomocą kontrolera iDRAC9.

Serwery Dell od lat królują w rankingach najlepszych urządzeń tego typu. Producent stara się dostarczać swoim klientom sprzęt najwyższej jakości, wykonany z wytrzymałych i solidnych tworzyw. Nic dziwnego, iż urządzenia marki Dell cieszą się ogromną popularnością. Wykorzystywane są w firmach działających w wielu sektorach. Doskonale sprawdzą się zatem w urzędach, prokuraturach, sądach, szkołach, uniwersytetach, szpitalach czy międzynarodowych korporacjach. Jeżeli zależy nam na urządzeniu, które maksymalnie wykorzysta potencjał firmy, warto zdecydować się na serwer marki Dell. W porównaniu do możliwości sprzętu cena proponowana przez producenta jest stosunkowo niewielka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »