Dom » Wnętrza

Siatki na balkon dla bezpieczeństwa Twojego pupila

Siatki na balkon dla bezpieczeństwa Twojego pupila
Zobacz więcej zdjęć »
Siatki na balkon pozwalają zabezpieczyć przestrzeń otwartą naszego mieszkania. Właściwie zamontowane mogą skutecznie służyć przez długi okres.  1.  Zadbaj o zabezpieczenie balkonu
  2.  Siatki ochronne i ich rodzaje
  3.  Jak właściwie dobrać oczka siatki?
  4.  Sposoby montażu siatki
  5.  Inne funkcje zabezpieczającej siatki


Zadbaj o zabezpieczenie balkonu

Decydując się na posiadanie zwierzęcia w domu stajesz się za niego odpowiedzialny. 

Kot w domu to mruczący przyjaciel, ale również wyzwanie. Każde okno, taras lub balkon musi być odpowiednio zabezpieczony jeżeli chcemy użytkować go przy zwierzęciu.

Mały łowca jest bardzo aktywnym zwierzęciem, który nie zadowoli się przeleżeniem całego dnia na kanapie w momencie, gdy czuje zapachy przez otwarte drzwi. W jego instynkcie leży ciągłe eksplorowanie otoczenia.

Nie musisz się jednak skazywać na brak przepływu powietrza w domu i pozamykane drzwi balkonowe. Siatki zabezpieczające skutecznie rozwiążą ten problem. Ciesz się przebywaniem na świeżym powietrzu bez obaw przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Siatki ochronne i ich rodzaje

Siatka ochronna ma za zadanie zabezpieczyć balkon.

Jej materiał jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Wykonane są z polietylenu, który jest elastyczny, dzięki czemu można go dostosować i właściwie otoczyć teren balkonu. Jednocześnie jest to bardzo mocny materiał, który nie kurczy się ani nie snuje.

Wybór jaka siatka będzie przez nas kupiona powinien być podejmowany w oparciu o osobowość naszego zwierzęcia.

Koty, które są mało aktywne oraz starsze nie potrzebują dodatkowo wzmacnianych materiałów lub pogrubionego ściegu. Co nie oznacza, że siatki o grubości 1 mm są mało wytrzymałe. Zostały opracowane w taki sposób by wytrzymywać określony ciężar i przetrwać spotkanie z kocim pazurem lub zębami.

Jak właściwie dobrać oczka siatki?

Siatki ochronne na balkon produkowane są z myślą o konkretnych potrzebach.

Średnica oczek powinna być dostosowana do wielkości naszego kota. Nie chcemy żeby małemu kotkowi utknęła w nich głowa! Dlatego kocięta nigdy nie powinny być pozostawione same na nawet zabezpieczonym terenie.

Gęstsza ilość oczek jest stosowana również przy wytrzymalszych siatkach, które mogą być narażone na większe obciążenie. Większa ilość ściegów dodatkowo je wzmacnia.

Ze względów estetycznych duża ilość osób decyduje się na lekkie siatki z dużymi oczkami bez względu na wielkość kota. Taka siatka jest dużo mniej widoczna, ale również wymaga większego nadzoru zwierzęcia jeżeli nasz pupil jest większych gabarytów.

Siatki na balkon powinny nie tylko zabezpieczać zwierzę, ale też być bezpieczne dla niego.

Dlatego nie decyduj się na siatki transparentne. Są niewidoczne więc atrakcyjne dla właścicieli, ale jednocześnie bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom. Podobnie nie polecane są siatki wzmocnione drutem. Część zwierząt ulega instynktowi lub nawet podczas zabawy zaczyna gryźć siatkę, a wpleciony w nią drut może spowodować niebezpieczne uszkodzenia dziąseł.

Nie stosowane są również siatki na rzepy klejone, które nie zapewniają bezpiecznego użytkowania ze względu na możliwość odklejenia. 

Sposoby montażu siatki

Montaż siatki balkonowej może odbywać się inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Sposób zakładania zależy od budowy balkonu lub naszego tarasu, który chcemy zabezpieczyć.

Przy montażu inwazyjnym montuje się na podłodze, suficie oraz ściany uchwyty, do których przyczepiana jest siatka zawleczona na stalową linkę. Stalowa linka nie ma prawa się zerwać, przebiega też przez każde oczko, które zwiększa jej skuteczne zabezpieczanie.

Ten montaż jest najbezpieczniejszą formą jednak nie wszystkie spółdzielnie zgadzają się na działania inwazyjne w elewację bloku.

Montaż bezinwazyjny opiera się o przygotowane profile lub specjalne zaczepy bezinwazyjne dzięki, którym cała konstrukcja jest gotowa w formie klatki. Stelaż klatki powstaje ze stalowych linek, do których dopinana jest siatka. 

Wybierając ten sposób montażu nie wpływamy na elewację i w każdej chwili możemy klatkę zdemontować bez pozostawiania śladów.

W razie odkrytego balkonu dodaje się aluminiowe profile, które układają siatkę w taki sposób, że cześć z niej tworzy górną część najczęściej zgiętą pod kontem prostym.

Dzięki materiałowy odpornemu na temperaturę oraz warunki pogodowe siatka nie wymaga demontażu w okresie zimowym.

Inne funkcje zabezpieczającej siatki

Siatka balkonowa nie ma jedynie funkcji zabezpieczającej dla Twojego zwierzęcia.

Siatki nie pozwolą się przedostać ptakom na teren balkonu. Uciążliwe gołębie nie będą zostawiać po sobie śladów ani próbować zakładać gniazd za Twoją szafką.

W przypadku mieszkań nisko położonych, w bliskim otoczeniu drzew siatka nie pozwoli na to, żeby w razie wiatru przedostały się na nasz balkon gałęzie lub przyniesione podmuchami większe śmieci.

Właściciele małych piesków mogą swobodnie wypuszczać pupile na taras nawet jeżeli szczebelki barierek są szerokie. Siatka nie pozwoli im umknąć z parteru. Zabezpieczy również na tarasach duże rasy psów znane z ucieczek jak np. husky. 

Zdrowie oraz bezpieczeństwo Twojego zwierzęcia jest bardzo ważne. Siatka zabezpieczająca pozwala mu na swobodne poruszani się po balkonie jednak nigdy nie pozostawiaj go na tej przestrzeni bez dłuższego nadzoru. Wychodząc z domu zawsze zamykaj okna i drzwi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 9 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »