Firma » Biznes

Sieć TXM textilmarket warta co najmniej 140 mln zł

Redan sfinalizował zapowiadaną transakcję sprzedaży nieco ponad 25% akcji spółki zależnej zarządzającej sklepami dyskontowymi TXM textilmarket na rzecz funduszu 21 Concordia za cenę 35 mln zł. Oznacza to, że wartość całej tej sieci inwestor wycenił na 140 mln zł.

5 listopada br. Redan poinformował o sprzedaży 25,12% akcji zależnej spółki Adesso SA zarządzającej siecią sklepów dyskontowych TXM textilmarket. Pakiet za 35 mln zł kupił fundusz private equity 21 Concordia wchodzący w skład grupy 21 Partners.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Ta transakcja ma kilka wymiarów. Z jednej strony jest ona elementem wzmocnienia finansowego Grupy Redan. W jej wyniku oraz w rezultacie refinansowania zadłużenia kredytowego pozyskamy ok. 30 mln zł dodatkowych środków przeznaczonych na rozwój, a jednocześnie uwolnimy się z ograniczeń wynikających z umowy restrukturyzacyjnej. Z drugiej strony transakcja ta pokazuje obecną wycenę rynkową całej sieci TXM textilmarket. Jeżeli jej 25% jest warte – wg funduszu – 35 mln zł, to całość 140 mln zł. Przy obecnej kapitalizacji Redan na poziomie ok. 80-90 mln zł widać wyraźnie niedoszacowanie na poziomie co najmniej 50%. Dodatkowo, w momencie debiutu akcji Adesso na GPW pod koniec 2015 r. można racjonalnie liczyć na dalszy wzrost wartości ze względu zarówno na rosnące regularnie zyski sieci TXM textilmarket, jak również na lepsze parametry wyceny na giełdzie” – powiedział Bogusz Kruszyński, Wiceprezes Zarządu Redan SA. „Z kolejnej strony, ale co jest również bardzo ważne,  nowy akcjonariusz oferuje nam profesjonalne wsparcie w dalszym zdynamizowaniu rozwoju działalności sieci TXM textilmarket. Dzięki rozpoczętej współpracy możemy korzystać z wieloletniego doświadczenia i kompetencji zdobytych przez grupę 21 w branży odzieżowej i w handlu detalicznym na rynkach zagranicznych”.

Zgodnie z zawartą pod koniec sierpnia umową inwestycyjną fundusz 21 Concordia posiada także opcję zakupu dalszych 10,76% akcji Adesso za cenę 15 mln zł. Oznacza to taką samą cenę za każdą akcję, jak przy zawartej dziś transakcji. Opcja ta może być wykorzystana do początku maja 2015 r. Redan oraz 21 Concordia uzgodniły, że do końca 2015 r. akcje Adesso powinny zadebiutować na giełdzie w Warszawie.

Adesso notuje w bieżącym roku bardzo dobre wyniki. Obroty uzyskane w ciągu pierwszych 9 miesięcy są o 14% wyższe niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Jednocześnie powierzchnia sklepów TXM textilmarket zwiększyła się w tym czasie o 5%, co wskazuje na wyższe poziomy sprzedaży uzyskiwane w tych samych sklepach. Znajduje to potwierdzenie w wynikach. Zysk brutto segmentu dyskontowego Grupy Redan za pierwszą połowę bieżącego roku (ostatnie opublikowane wyniki) potroił się w ujęciu rok do roku i przekroczył 6,5 mln zł. A ze względu na sezonowość w branży handlu detalicznego druga połowa roku jest zawsze bezwzględnie lepsza.

Zarząd prezentuje ambitne plany rozwoju sieci TXM textilmarket. Deklaruje otwieranie kolejnych sklepów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Pierwsze placówki zagraniczne ruszyły już w tym roku na Słowacji. W tym roku rozpoczął także działalność sklep internetowy txm24.pl, który, jak wskazuje zarząd, notuje bardzo dobre wyniki w pierwszych miesiącach działania. Sieć TXM textilmarket wchodzi obecnie w kolejną fazę dynamicznego rozwoju. Najbliższe co najmniej 3 lata przyniosą istotne zwiększenie skali działania, sprzedaży, a także zysków. Zamierzając wprowadzić akcje Adesso na giełdę chcemy dać wszystkim inwestorom możliwość uczestniczenia bezpośrednio w tych wzrostach” – powiedział Bogusz Kruszyński.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redan SA
http://www.redan.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »