Firma » Biznes

SIFE –biznes odpowiedzialny społecznie w praktyce

SIFE –biznes odpowiedzialny społecznie w praktyce
Zobacz więcej zdjęć »
A head for business, a heart for the world to hasło przewodnie programu SIFE – największej na świecie inicjatywy biznesowo – edukacyjnej, która łączy w ramach odpowiedzialnego biznesu działania trzech grup liderów – renomowanych firm, innowacyjnych uczelni i aktywnych grup studenckich.

SIFE cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem ze strony środowiska biznesowego z dwóch powodów. Po pierwsze, opiera się na wspólnych działaniach młodych liderów i doświadczonych firm w obszarze budowania zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu.

Jak deklaruje Tomasz Miłosz, dyrektor marketingu w PwC (sponsor SIFE) – „Zaangażowanie w SIFE w Polsce było dla nas czymś naturalnym. Jako lider CSR-u chcemy wspierać młode pokolenie w realizacji projektów edukacyjnych na rzecz środowisk lokalnych, przyczyniając się w ten sposób do poprawy, jakości ich życia. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca w ramach SIFE przyczyni się do szerzenia wiedzy na temat odpowiedzialności społecznej i realizacji wielu ciekawych projektów.”

Studenci SIFE to bardzo atrakcyjni kandydaci dla firm, które poszukują prawdziwych talentów. Prestiżowi pracodawcy na całym świecie doceniają wiedzę, umiejętności oraz upór i determinację studentów SIFE w realizacji idei. Zaangażowanie Unilever w program SIFE jest też niepowtarzalną okazją do spotkania młodych, dynamicznych i kreatywnych osób – potencjalnych kandydatów do pracy, którzy swoją proaktywną postawą budują standardy etyczne i w przyszłości przeniosą je do współczesnego świata biznesu.”- mówi Michał Pertkiewicz, Unilever Polska – sponsor SIFE.

Początek roku akademickiego dla zespołów oznacza nowe wyzwania i projekty. To początek przygody, która nauczy ich społecznej odpowiedzialności, na czym polega w praktyce zarządzanie projektami, wyzwoli emocje i przyniesie nowe doświadczenia.  „Zaangażowane w program uczelnie zapewniają studentom w SIFE ‘naukę w praktyce’ i równocześnie same mają wkład w rozwój lokalnych społeczności. Realizują koncepcję CSRu, motywując studentów do podjęcia samodzielnych inicjatyw, do odważnych postaw i innowacyjnych działań. – zapewnia Paulina Mazur, koordynator projektu w Polsce – Kluczową rolę w rozwoju samego programu oraz jego uczestników odgrywają zaangażowane firmy, organizacje i menedżerowie, którym bliska jest koncepcja zrównoważonego rozwoju przedsiębiorczości. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazują studentom na organizowanych przez nas szkoleniach. Dzięki temu, możemy pochwalić się absolwentami o praktycznej wiedzy i umiejętnościach, którzy są już doskonale przygotowani do wyzwań, jakie czekają w życiu zawodowym.”

SIFE jest międzynarodową organizacją obecną w 40 krajach, na 1800 uczelniach. Rozwój programu wspiera ponad 400 sponsorów, firm reprezentujących różne branże. SIFE kieruje się mottem: „A head for business. A heart for the word.”

Zapraszamy również na: www.sife.pl

Informacji na temat możliwości zaangażowania się w program udziela zespół SIFE Poland (sife@sife.pl).

Partner w Polsce: BIGRAM

Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Sponsorzy Diamentowi: Dalkia Polska, Unilever Polska, PwC

Sponsor złoty: Coca-Cola HBC Polska

Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Bankowa, Media&Marketing, Personel i Zarządzanie, students.pl

Patroni Internetowi: mediamikser.pl, NBPortal.pl, StepStone.pl

Współpraca: Brytyjsko – Polska Izba HandlowaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BIGRAM

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »