Dom » Budownictwo

SILIKAT N12 – niezawodny sposób na stabilne, ciche i eleganckie ściany działowe

SILIKAT N12 – niezawodny sposób na stabilne, ciche i eleganckie ściany działowe
Zobacz więcej zdjęć »
Ściany działowe pełnią w domu trzy zasadnicze role: dzielą przestrzeń na strefy funkcjonalne, zapewniają mieszkańcom poczucie prywatności i komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach, a także mają wpływ na ogólną estetykę wnętrza.

Jednoczesna realizacja wszystkich tych zadań jest możliwa tylko wtedy, gdy przegroda wykonana jest z materiału o odpowiednich parametrach technicznych. Produktem, który powstał specjalnie z myślą o wznoszeniu ścian działowych jest nowoczesny element murowy SILIKAT N12 od Grupy SILIKATY.

Pomimo tego, że ściany działowe pełnią funkcję rozdzielającą i nie są narażone na działanie obciążeń w takim stopniu jak ściany nośne, to muszą spełniać szereg postawionych przed nimi wymagań. Przede wszystkim pożądane jest, aby materiał, z którego wznoszone są ściany działowe był trwały i niepalny, dodatkowo powinien cechować się wysoką izolacyjnością akustyczną i odpornością na drgania. Istotne jest również, by przegrodę można było łatwo połączyć z innymi elementami budynku. SILIKAT N12 od Grupy SILIKATY to produkt, który – z uwagi na swoje parametry techniczne – można z powodzeniem stosować do wznoszenia ścian działowych zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w obiektach komercyjnych. Ściana wykonana z wapienno-piaskowych bloczków SILIKAT N12 (250x120x220 mm), pomimo niewielkiej grubości, skutecznie izoluje wnętrza od hałasów dobiegających z pozostałych pomieszczeń. W praktyce oznacza to, że domownicy nie będą słyszeli rozmów prowadzonych w innych pokojach czy dźwięków, dochodzących z instalacji sanitarnej bądź pracujących urządzeń grzewczych.

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Stabilność, trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji to z pewnością wyróżniki, które mają olbrzymie znaczenie w przypadku ścian działowych. Nie należy jednak zapominać, że tego typu przegrody pełnią w mieszkaniu również ważną rolę w kontekście urządzania przestrzeni. Elementy murowe SILIKAT N12 od Grupy SILIKATY charakteryzują się gładką powierzchnią i można łączyć je na tzw. cienką spoinę, dzięki czemu wznoszone ściany działowe są równe i w niedługim czasie gotowe do dalszych prac aranżacyjnych. Powstały mur można zatem otynkować i pomalować. Ciekawy efekt wizualny osiągnąć można również poprzez pozostawienie ściany całkowicie nieotynkowanej. Widok łączeń i poszczególnych elementów muru nada pomieszczeniu nieco surowego, industrialnego charakteru, co szczególnie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach oraz poprzemysłowych loftach. Pozostając w temacie aranżacji przestrzeni warto dodać, że ściany działowe wykonane z silikatowych bloczków SILIKAT N12 umożliwiają wieszanie na nich nawet bardzo ciężkich przedmiotów. Bez problemu można zatem zamontować na nich półki na książki, szafki kuchenne, czy lustra i obrazy w zdobionych ramach. Dzięki tym właściwościom można śmiało stwierdzić, że przegrody z wapienno-piaskowych elementów to dobry sposób na zwiększenie funkcjonalności i poprawę estetyki domowych pomieszczeń.

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »