Rozrywka i wypoczynek » Sport

Skituring

Skituring
Zobacz więcej zdjęć »
Należysz do grona miłośników turystyki górskiej i narciarstwa? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na Skituring. Najprościej mówiąc — skituringiem określa się właśnie połączenie turystyki górskiej i narciarstwa.

Zastanawiasz się nad tym, co może być celem wycieczki? Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na szczyt, dolinę, czy polanę. Niemniej jednak naturalnie bez względu na cel nieodzowne jest szczegółowe zadbanie o bezpieczeństwo naszego wypadu. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o fokach do nart. Foki do nart trzeba uznać za istotny element wyposażenia ekwipunku.

Co zrobić, aby dokonać odpowiedniego wyboru fok do nart?

Skupmy się teraz w tym momencie, jakiego należy dokonać wyboru, aby nasze foki do nart można by określić za odpowiednie. Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie scharakteryzowanie tego, jak przedstawia się wybór (błędy niejednokrotnie wynikają z tego, że ludzie nie wiedzą, na co się decydować). Otóż foki dzielą się na trzy rodzaje i różnica dotyczy materiału, który został wykorzystany do wykonania włosa foki — możemy wyróżnić nylon, mieszanki syntetyczno-moherowe oraz moher. Jeżeli chodzi o trwałość, niewątpliwie najbardziej trwałe są foki nylonowe. Na pewno też należy je uznać za najtańsze i najlepiej trzymające się na podejściu. Foki te jednak nie mogą być uznane za idealne — foki nylonowe charakteryzują się stosunkowo dużym tarciem, a to jest równoznaczne z większym wysiłkiem.
Co do mieszanki syntetyczno-moherowej, jest to rozwiązanie, które można określić mianem kompromisu. Wybierając mieszankę syntetyczno-moherową decydujemy się na dobre trzymanie na podejściu, lepszy poślizg i nie musimy używać tyle siły, co w przypadku fok nylonowych.
Z kolei na temat fok moherowych można powiedzieć tyle, że charakteryzują się tym, iż są najdroższe, najlżejsze, mają najlepszy poślizg i nie sposób narzekać na ich miękkość. Co do słabych stron, mówi się o trwałości i trzymaniu.
Warto jeszcze na koniec dodać, że to właśnie foki moherowe możemy zauważyć podczas zawodów sportowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »