Społeczeństwo » Społeczeństwo

Sklep internetowy połączony z fundacją? Dowiedz się jak pomagać i angażować potrzebujących

Sklep internetowy połączony z fundacją? Dowiedz się jak pomagać i angażować potrzebujących
Zobacz więcej zdjęć »
“Kupujesz - pomagasz” to hasło znane jest już chyba każdemu. Warto sobie jednak o nim przypomnieć zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy wiele osób poszukuje wyjątkowych prezentów, którymi mogą obdarować bliskich.

Wyroby rękodzielnicze wykonane przez osoby niepełnosprawne są bowiem tak samo stylowe i niebanalne jak te, które można znaleźć w markowych sklepach.Jak działa fundacja Leny Grochowskiej?

Doskonałym przykładem tego, jak można wcielić w życie hasło “kupujesz - pomagasz” są działania powstałej w 2014 roku fundacji Leny Grochowskiej. Organizacja ta działa już od 6 lat, zajmując się m.in. problemem repatriacji oraz wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych. W 2019 roku fundacja stworzyła markę toMy, która oferuje ceramikę użytkową, wyroby krawieckie oraz różnego rodzaju obrazy (zarówno malarzy profesjonalnych, jak i hobbystów). W sklepie internetowym kupujeszpomagasz.pl można kupić rękodzieło, wytwarzane przez zatrudnione w siedleckiej pracowni krawiecko-ceramicznej osoby niepełnosprawne. Produkty powstają pod nadzorem instruktorów - dla artystów jest to forma terapii, a także możliwość zdobycia pierwszej pracy i usamodzielnienia się. Fundacja Leny Grochowskiej pracuje także nad przygotowaniem mieszkań chronionych w Siedlcach, które dodatkowo pozwolą przygotować osoby niepełnosprawne do samodzielnego życia. Marka to My - kupujesz, pomagasz i cieszysz się wyjątkowym produktem!

Wyroby rękodzielnicze wykonane przez osoby niepełnosprawne w pracowni w Siedlcach tworzone są zgodnie z pomysłem artysty. Wyjątkowy styl jest wynikiem przeżyć danej osoby oraz pokazuje jej wrażliwość - dlatego też w ofercie dostępne są różne kolekcje, których proces tworzenia zawsze jest bardzo przemyślany. Co ważne, w opisie każdego produktu można znaleźć informacje o konkretnym artyście, który stoi za projektem rękodzieła. To wszystko wpływa na to, że zarówno ceramika, jak i inne produkty są w stu procentach oryginalne i niezwykłe. W ofercie sklepu fundacji Leny Grochowskiej można znaleźć także przytulanki, ekotorby oraz ciekawe koszulki z nadrukiem, również wykonywane w pracowni. 

Jeśli lubisz niepowtarzalne produkty, koniecznie sprawdź niezwykły świat podopiecznych tej fundacji. Wyroby rękodzielnicze wykonane przez osoby niepełnosprawne sprawdzą się nie tylko jako prezent na święta, ale także w przypadku urodzin, domówki, czy po prostu jako ciekawy podarunek dla osoby, która docenia oryginalne i przemyślane przedmioty. Wysoka jakość, unikatowe projekty i wyjątkowi ludzie - takie działania zawsze warto wspierać! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 5 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »