Rozrywka i wypoczynek » Sport

Skok ze stratosfery, jakiego jeszcze nie było!

Skok ze stratosfery, jakiego jeszcze nie było!
Zobacz więcej zdjęć »
Kończą się ostatnie przygotowania i rozpoczyna odliczanie do startu misji Polska Stratosfera.

8 listopada skoczkowie spadochronowi Arkadiusz Majewski, Tomasz Kozłowski i Tomasz Witkowski oraz piloci balonowi Dariusz Brzozowski i Włodzimierz Klósek podejmą pierwszą próbę pobicia łącznie trzech rekordów wysokościowych.

Największy w Polsce balon na ogrzane powietrze wzniesie się na pułap około 12 000 metrów i z tej wysokości wyskoczą skoczkowie tworząc trzyosobową formację. Polska Stratosfera to kolejny oryginalny projekt wspierany przez Termo Organikę, największego polskiego producenta styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń.

Załoga misji Polska Stratosfera chce pobić: rekord Polski w wysokości lotu balonem na ogrzane powietrze, rekord Europy w wysokości opuszczenia statku powietrznego formacją trzyosobową oraz rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Rekord zostanie sklasyfikowany i zatwierdzony przez międzynarodową federację aeronautyki FAI - Fédération Aéronautique Internationale. Misja Polska Stratosfera to również próba ustanowienia nieoficjalnego rekordu świata w wysokości skoku z balonu na ogrzane powietrze w trzyosobowej formacji skoczków. Kiedy balon o pojemności 12 000 m3 wzniesie się do stratosfery, trzej skoczkowie wyskoczą z niego trzymając się za ręce. Skoczkowie będą wspólnie spadać przez około 3 minuty do wysokości 1 500 metrów, gdzie rozłączą się, by następnie otworzyć spadochrony na wysokości  około 1 200 metrów.   

Piloci podczas całej niebezpiecznej misji, a skoczkowie do momentu skoku, przebywać będą w otwartym koszu, bez żadnej kapsuły chroniącej zespół przed niskim ciśnieniem i skrajnie niską temperaturą. Jedynym zabezpieczeniem termicznym będą ogrzewane kombinezony przygotowane specjalnie na tę misję. Termo Organika, która wspiera misję finansowo, przygotowała dla pięcioosobowej załogi lekkie, specjalnie zaprojektowane fotele termoizolacyjne. Styropianowe siedziska zainstalowane w balonowym koszu zapewnią wygodną, półsiedzącą pozycję skoczków i pilotów podczas ponaddwugodzinnego wznoszenia się balonu na wysokość 12 000 metrów.

- Chętnie wspieramy odważne przedsięwzięcia, które w naturalny sposób łączą się z naszą firmą. Misja Polska Stratosfera rozegra się w ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych, wymagających wysokich technologii.  Takie środowisko, to również naturalne środowisko testowe dla naszych produktów do izolacji termicznej -  mówi Dariusz Stachura, prezes Termo Organiki.

Koniec października to ostatnia faza niemal dwuletnich przygotowań i treningów. Członkowie misji, z ekspertami różnych dziedzin nauki i techniki, przystosowywali balon, aparaturę tlenową, wysokościomierze i spadochrony do niezwykłej misji. Piloci i skoczkowie brali udział w wielu treningach i testach, m.in. w komorze niskich ciśnień, komorze niskich temperatur oraz w tunelu aerodynamicznym.

Gdyby warunki pogodowe nie pozwoliły na realizację misji w zaplanowanym terminie, rekordowy skok zostanie przełożony.

Termo Organika wspiera kreatywność i odwagę

Termo Organika najczęściej kojarzona jest z Dalmatyńczykiem, nowatorskim styropianem w kropki, wysoką jakością produktów, potwierdzoną m.in. prestiżowymi rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej oraz własnym kompletnym systemem ociepleń.

Firma, przy okazji swojej statutowej działalności, z sukcesem organizuje lub wspiera różnego rodzaju akcje promujące młodą sztukę i jej twórców, kampanie na rzecz energooszczędności, czy oryginalne przedsięwzięcia, takie jak Polska Stratosfera. Jednym z ważniejszych działań prospołecznych firmy jest pomoc charytatywna wspomagająca najbardziej potrzebujących.

--
W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt z Tomaszem Zmorzyńskim, tel. +48 698 366 466, mail: tzmorzynski@influent.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.polskastratosfera.pl oraz www.termoorganika.pl, a także na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/polskastratosfera.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Influent.pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »