Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Skóra wrażliwa na słońce

Laboratorium Iwostin wzbogaciło przeciwsłoneczną linię Iwostin Solecrin o dwa nowe, specjalistyczne preparaty: Krem-żel do twarzy SPF 50+ Iwostin Solecrin, który dzięki lekkiej konsystencji jest odpowiedni dla skóry tłustej i mieszanej oraz Krem ochronny SPF 50+ Iwostin Solecrin Capillin.

Urlop kojarzy się nam zwykle z relaksem w promieniach słońca. Niestety często zapominamy, że słońce jest nie tylko źródłem przyjemności podczas letniego wypoczynku, ale może stać się również przyczyną poważnych problemów skórnych. Aby efektywnie chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, wystarczy skuteczna i prawidłowa pielęgnacja przeciwsłoneczna. W tym celu należy dobrać odpowiedni preparat -  optymalny nie tylko pod kątem ochrony przeciwsłonecznej, ale również problemów skóry, jej kondycji i rodzaju. Dlatego też w Laboratorium Iwostin powstały dwa nowe, specjalistyczne preparaty w słonecznej linii Iwostin Solecrin, dostosowane do potrzeb dwóch typów skóry: mieszanej i tłustej oraz naczynkowej i nadreaktywnej.

 

KREM – ŻEL DO TWARZY SPF 50+ IWOSTIN SOLECRIN

Krem – żel do twarzy SPF 50+ Iwostin Solecrin jest idealny dla osób, które chcą zapewnić swojej skórze bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną, ale poszukują kremu o lekkiej konsystencji.

Krem ze względu na zawarte składniki aktywne i nowej generacji filtry mineralne oraz organiczne (dwutlenek tytanu, Parsol® 1789, Tinosorb® S, Tinosorb® M), zapewnia bardzo wysoką ochronę skóry wrażliwej i alergicznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Ponadto dzięki zawartości filtru immunologicznego Antileukine 6®, dodatkowo zabezpiecza DNA komórek skóry przed uszkodzeniami oraz chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie skóry.

Jego przyjemna i lekka, żelowa konsystencja nie powoduje uczucia pozostawiania tłustej warstwy na skórze, preparat nie zatyka porów. Jest odpowiedni dla skóry tłustej i mieszanej. Preparat może być stosowany powyżej 6. miesiąca życia.

 

Substancje aktywne: kompleks filtrów: dwutlenek tytanu (filtr mineralny), Tinosorb® S, Avobenzone (filtry organiczne) oraz Tinosorb® M (filtr łączący cechy filtrów organicznych i mineralnych), filtr immunologiczny Antileukine 6®.

Pojemność: 50 ml, cena: ok. 50 zł

 

KREM OCHRONNY SPF 50+ IWOSTIN SOLECRIN CAPILLIN

Rozszerzone i widoczne naczynka skóry oraz łatwość czerwienienia się może mieć swoje przyczyny m.in. w uwarunkowaniach genetycznych i osobniczych, ale również wystawianiu skóry na wysoką temperaturę. W miarę korzystania ze słońca, przebywania w wysokiej temperaturze, dochodzi do trwałego poszerzenia naczyń oraz utrwalenia rumienia. Osoby ze skórą naczynkową mają często jasną cerę, trudniej się opalają, ich skóra jest mniej skutecznie chroniona przed promieniowaniem słonecznym. Dlatego powinny pamiętać o ochronie w połączeniu z właściwą pielęgnacją.

 

Krem ochronny SPF 50+ Iwostin Solecrin Capillin zabezpiecza naczynka krwionośne przed działaniem promieniowania UVA i UVB. Krem ze względu na zawarte składniki aktywne chroni naczynka (trokserutyna), hamuje powstawanie rumienia i długotrwale zmniejsza reaktywność skóry na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne (Neutrazen™).

Opatentowany immunologiczny filtr Antileukine 6®, wzmacnia naturalny system ochrony przeciwsłonecznej, przez co dodatkowo zapobiega negatywnemu wpływowi promieniowania UV na DNA. Preparat posiada lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję. Jest odporny na wodę i pot.

 

Substancje aktywne: kompleks filtrów: dwutlenek tytanu (filtr mineralny), Tinosorb® S, Avobenzone (filtry organiczne) oraz Tinosorb® M (filtr łączący cechy filtrów organicznych i mineralnych), filtr immunologiczny Antileukine 6®, trokserutyna, Neutrazen™.

Pojemność: 50 ml, cena: ok. 51 zł

 

Substancje aktywne w preparatach Iwostin Solecrin:

Antileukine 6® - filtr immunologiczny nowej generacji wzmacniający naturalny system obrony przeciwsłonecznej, dodatkowo chroni DNA przed uszkodzeniami a skórę przed oparzeniami. Wraz z witaminą E zapobiega negatywnym efektom działania wolnych rodników, odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry.

 

Dwutlenek tytanu - bezpieczny filtr fizyczny zawierający dwutlenek tytanu w postaci zawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach. Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz w znaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Dzięki zastosowaniu przy produkcji innowacyjnej technologii jest całkowicie przezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.

 

 

 

 

 

 

 

Tinosorb® S - nowoczesny filtr chemiczny, który chroni przed promieniowaniem UVA i to zarówno UVA I (fale długie) i II (fale krótkie) oraz częściowo przed promieniowaniem UVB. Pochłania energię światła słonecznego, jest fotostabilny.

Tinosorb® M - chroni przed promieniowaniem słonecznym działając w podwójny sposób. Z jednej strony podobnie jak filtry mineralne rozprasza i odbija promienie słoneczne, z drugiej tak jak wszystkie filtry organiczne pochłania energię światła słonecznego.

Avobenzone - filtr organiczny chroniący przed promieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jego pełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M.

 

Dodatkowo w kremie Iwostin Solecrin Capillin:

 

Trokserutyna - bioflawonoid o działaniu antyoksydacyjnym i chroniącym naczynka krwionośne.

 

Neutrazen - jest lipopeptydem długotrwale zmniejszającym nadreaktywność skóry na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.  Hamuje proces powstawania rumienia na skórze oraz zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek włosowatych.

 

PAMIĘTAJ:

Nawet przy stosowaniu produktu ochrony przeciwsłonecznej niewskazane jest długotrwałe przebywanie na słońcu. Chroń niemowlęta i dzieci przed bezpośrednim światłem słonecznym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nepentes

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »