Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Skuteczna broń przeciw zaskórnikom i podrażnieniom

Skuteczna broń przeciw zaskórnikom i podrażnieniom
Zobacz więcej zdjęć »
Zaskórniki, krostki, pryszcze, zaczerwienienia to oznaki trądziku. Dokucza on przede wszystkim tym osobom, które cierpią na zaburzenia hormonalne, zwłaszcza na nadmiar androgenów w organizmie.

Dlatego trądzik to zmora nastolatków i zestresowanych pań po trzydziestce. Ciężki trądzik należy leczyć u dermatologa. Z łagodnymi zmianami trądzikowymi można walczyć za pomocą kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej, stosować dietę (dużo owoców i warzyw, zero ostrych przypraw, alkoholu i kawy) oraz zażywać nowoczesne suplementy diety w których skład wchodzi laktoferryna. Jest to białko z grupy glikoprotein. Należy do globulin, które odgrywają ważną rolę w walce z chorobotwórczymi drobnoustrojami:

• działa przeciwbakteryjnie, ponieważ eliminuje bakterie (Propionibacterium acnes),

• redukuje zmiany zapalne dzięki temu, że wiąże lipopolisacharydy - substancje, które zapoczątkowują reakcję zapalną,

• zmniejsza łojotok oraz ryzyko powstawania zaskórników. Jest bowiem silnym antyoksydantem, hamuje utlenianie skwalenu, ograniczając powstawanie nadtlenku skwalenu – związku o działaniu pobudzającym produkcję łoju.

Istotnym składnikiem suplementów łagodzących trądzik jest także cynk, który:

• zmniejsza  produkcję i wydzielanie łoju,

• hamuje  wzrost bakterii Propionibacterium acnes

• ma właściwości przeciwzapalne

• poprawia  regenerację naskórka,

• odgrywa ważną rolę w procesie gojenia ran,

• jako antyoksydant chroni przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV.

Na rynku dostępny jest LAKTOCER +ZN, który  zawiera:

• kompleks bioaktywnych białek, w jego skład wchodzi co najmniej 90% laktoferryny, co może skutecznie w hamować powstawanie zmian trądzikowych na skórze. Laktoferryna może wpływać również korzystnie na redukcję zmian zapalnych oraz na ograniczenie powstawania zaskórników,

• cynk (7,50 mg), który wpływa korzystnie na procesy regeneracji naskórka, poprawia wygląd i koloryt skóry oraz bierze udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych.Już po dwóch tygodniach regularnego stosowania suplementu diety Laktocer+Zn znacznie poprawia się stan skóry. Znikają zaskórniki, krosty, grudki i przebarwienia.

Cena LAKTOCER +ZN  ok. 36 zł za 40 tabletek po 500 mg  suplement diety dostępny w apteceRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konceptPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »