Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Skuteczna ochrona oczu przed promieniowaniem uv - Powłoka antyrefleksyjna Hoya uv control

Skuteczna ochrona oczu przed promieniowaniem uv -  Powłoka antyrefleksyjna Hoya uv control
Zobacz więcej zdjęć »
Powłoka antyrefleksyjna HOYA UV Control to unikalna powłoka nanoszona na wewnętrzną powierzchnię soczewek. Większość materiałów, z których wykonywane są soczewki okularowe pochłania promieniowanie UV i chroni oczy przed jego szkodliwym działaniem.

 

 

Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce jest niebezpieczne dla wzroku człowieka przez cały rok, najbardziej jednak odczuwalne latem, kiedy nasłonecznienie jest największe. Dbałość o wzrok wymaga użytkowania okularów przeciwsłonecznych lub okularów korekcyjnych wyposażonych w filtry i powłoki chroniące przed promieniami UV, ponieważ to właśnie one są odpowiedzialne za przyspieszony rozwój zmian w soczewce oka, prowadzących do wystąpienia zaćmy oraz zmian zwyrodnieniowych siatkówki, czy zmian w obrębie spojówki takich jak na przykład skrzydlik.  

Powłoka antyrefleksyjna HOYA UV Control to unikalna powłoka nanoszona na wewnętrzną powierzchnię soczewek. Większość materiałów, z których wykonywane są soczewki okularowe pochłania promieniowanie UV i chroni oczy przed jego szkodliwym działaniem. Ochrona ta dotyczy jednak promieni padających na soczewki z przodu. Niestety część promieni UV dociera do oczu odbijając się od wewnętrznej powierzchni soczewek. Powłoka antyrefleksyjna HOYA UV Control całkowicie blokuje odbicia światła i chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Dzięki temu zapobiega procesom starzeniowym oczu oraz  ich chorobom, powodowanym nadmierną ekspozycją na UV. Powłoka HOYA UV Control ma właściwości antystatyczne, zabezpieczające soczewki przed przyciąganiem kurzu do ich powierzchni oraz hydrofobowe i oleofobowe, które zapobiegają osadzaniu się kropli wody oraz ułatwiają usuwanie brudu i tłuszczu z powierzchni soczewek.  

 Powłoka UV Control gwarantuje 100% ochronę przed niepożądanym działaniem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, mogącego wywołać wiele przykrych konsekwencji dla zdrowia i funkcjonowania wzroku.

 

Firma: Hoya Lens Poland

Produkt:  Powłoka UV Control

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KN
http://kobieta24.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »