Dom » Budownictwo

Skuteczne zamknięcie wszystkich szczelin – Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid marki Bostik

Skuteczne zamknięcie wszystkich szczelin – Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid marki Bostik
Zobacz więcej zdjęć »
Nowoczesne produkty hydroizolacyjne nie tylko niezawodnie chronią przed szkodliwym działaniem wody, ale też mogą służyć do naprawy drobnych ubytków, mostkując niewielkie rysy i pęknięcia.

Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid marki Bostik to hybrydowe masy uszczelniające, które sprawdzą się zaraówno przy izolacji ścian piwnic, fundamentów, jak również w remoncie dachu.

Woda jest trudnym do opanowania żywiołem, nie tylko jako jej olbrzymia ilości w postaci bardzo silnego, gwałtownego strumienia. Nawet niewielka wilgoć i systematycznie wnikająca w mur, potrafi mieć prawdziwie destrukcyjny wpływ, prowadząc do osłabienia izolacji termicznej, rozwoju szkodliwych grzybów oraz pleśni a co za tym idzie powstawania rys i pęknięć, korozji  w betonie, łuszczenia się warstw dekoracyjnych, a nawet naruszenia nośności konstrukcji. Woda potrafi penetrować i przedostawać się przez najmniejsze szczeliny. Prawidłowo wykonana hydroizolacja jest jedną z kluczowych kwestii dla trwałości całego budynku.

Szczelnie poniżej gruntu

Zagrożenie wilgocią jest szczególnie niebezpieczne w przypadku elementów zagłębionych w gruncie. Woda napływająca od czoła ścian fundamentowych i piwnicznych wywiera ciśnienie na konstrukcję a wilgoć może przedostawać się poprzez podciągana kapilarnie od dołu. Należy pamiętać, że w glebie występują agresywne rozpuszczone sole związków chemicznych. Skuteczna hydroizolacja podziemnych elementów budynku powinna tworzyć szczelną, trwałą, elastyczną i odporną powłokę podatną na korozję. Wszystkie te wymogi idealnie spełniają hybrydowe masy uszczelniające marki Bostik – Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid. Są to jednokomponentowe, bezrozpuszczalnikowe produkty niezawierające w swoim składzie wody ani bitumów. Aqua Blocker doskonale nadaje się do uszczelniania powierzchni pionowych, takich jak ściany zewnętrzne piwnic murowanych, z betonu i betonu wodoszczelnego. Może też być stosowany do trwałej ochrony konstrukcji betonowych stykających się z ziemią, np. płyt fundamentowych czy przepustów rur. Do uszczelniania powierzchni poziomych zaleca się użycie Aqua Blocker Liqiud. Ważną cechą mas hybrydowych marki Bostik jest zdolność ich do mostkowania rys. Mogą wypełnić rysy i pęknięcia do 5 mm.

Remont dachów i daszków

Masy hydroizolacyjne z serii Aqua Blocker nadają się nie tylko do zabezpieczania elementów znajdujących się poniżej poziomu gruntu. Możemy je stosować także do drobnych napraw i uszczelnień dachowych przy połączeniach obróbek blacharskich takich jak przy kominach, świetlikach oraz rynien, krawędziach i narożnikach na dachach płaskich. Warto sięgnąć po taki produkt, jeśli wystąpiła mała nie szczelność lub mamy w planach drobne naprawy na małych powierzchniach płaskich np. daszkach ogrodowych czy remontach starych powierzchni występujących w obszarze pokryć (np. powłok bitumicznych). Może zostać stosowany na płytach OSB, tynkach oraz płytach bitumicznych w połączeniu z  posypką mineralną.

Aqua Blocker można zaaplikować na wilgotne podłoża bez stosowania środków gruntujących, jedynie należy usunąć zastoiny wody. Na suche powierzchnie lub stare papy należy zastosować środki gruntujące postaci produktu Renogrund Rapid PU. Hydroizolacja sprzedawana jest jako gotowa masa do użycia. Nakłada się ją w dwóch warstwach – czas schnięcia pomiędzy nimi to ok. 8 godzin. Pełne utwardzenie uzyskujemy po upływie 24 godzin.

Szczelne zabezpieczenie budynku przed wilgocią to sposób na przedłużenie dobrego stanu całej konstrukcji. Na wysokości tego typu zadania stanęły hybrydowe masy uszczelniające Aqua Blocker i Aqua Blocker Liquid marki Bostik, które pozwolą stworzyć skuteczną zaporę przed wnikaniem wody.

www.bostik.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »