Firma » Biznes

SKUTECZNY SYSTEM MOTYWACYJNY W TOKAI COBEX POLSKA

SKUTECZNY SYSTEM MOTYWACYJNY W TOKAI COBEX POLSKA
Zobacz więcej zdjęć »
- Zdajemy sobie sprawę, że pandemia i związane z nią wyzwania to okres trudny dla pracownika ale też i dla pracodawcy. Tokai COBEX Polska dokłada wszelkich starań, aby osoby zatrudnione w naszej firmie czuły się bezpiecznie, żyły zdrowo i były pozytywnie zmotywowane do pracy oraz do życia

– informuje Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska Sp. z o.o. Firma, mimo trudnych czasów związanych z pandemią, stosuje rozbudowany system motywacyjny, a potwierdzeniem tego jest niedawno przyznany certyfikat Solidny Pracodawca Roku 2021. 

Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z rynkiem pracownika. Skutkowało to rywalizacją o kandydatów, m.in. wysokością wynagrodzenia czy dodatkowymi benefitami, takimi jak prywatna opieka medyczna, kursy językowe czy zawodowe. Pandemia koronawirusa zmieniła życia wszystkich ludzi. Trudna sytuacja gospodarcza i obawy przed kryzysem spowodowały, że wiele firm nie było w stanie utrzymać wcześniejszego poziomu wynagrodzeń czy zatrudnienia, w walce o przetrwanie redukując wszelkie dodatki.

Firma Tokai COBEX Polska w tej trudnej rzeczywistości nie zmniejszyła zatrudnienia,  wynagrodzeń i programów motywacyjnych, ale wręcz wdrożyła dodatkowe działania, oferując tym samym wsparcie pracownikom w niełatwym dla nich okresie. 

- Załoga Tokai COBEX Polska to wykwalifikowani pracownicy, z których większość związana jest z naszymi zakładami w Raciborzu czy Nowym Sączy od lat a nawet pokoleń. Rotacja pracowników spowodowana jest głównie ze względów emerytalnych czy zmianą miejsca zamieszkania. Odejścia z innych powodów to pojedyncze przypadki. Firmę tworzą ludzie i to oni są najcenniejszym zasobem. W Tokai COBEX zdajemy sobie z tego sprawę i staramy się dbać o pracowników jak najlepiej, szczególnie w sytuacji, z jaką mamy do czynienia obecnie. - mówi Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska. 

System motywacyjny dla pracowników

Niepewność związana z nowymi warunkami działania, takimi jak praca zdalna, obawa o zdrowie swoje i rodziny, ograniczenia w kontaktach międzyludzkich to tylko niektóre z długiej listy wyzwań jakich przysporzyła wszystkim obecna sytuacja epidemiologiczna. 

Tokai COBEX Polska wspiera swoich pracowników na wielu płaszczyznach.  - Zatrudnieni mogą liczyć m.in. na bardzo dobre warunki płacowe, systemy premii, nagród, gratyfikacji i dodatków takich, jak wyższy dodatek nocny czy wynagrodzenie chorobowe płatne 100 proc. Ponadto oferujemy bogaty pakiet opieki medycznej, profilaktykę antycovidovą, oraz  rozbudowany pakiet socjalny, w którego skład wchodzą m.in., karta Multisport, karty przedpłacone, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, pożyczki, wczasy i wycieczki. Z zasobów funduszu mogą i korzystają zarówno pracownicy jak i osoby na emeryturach. - wymienia Beata Rembierz. W dobie pandemii firma umożliwia pracownikom pracę zdalną bez limitu dni (dla tych osób, które mogą z takiej opcji skorzystać).

Nadrzędną zasadą w Tokai COBEX Polska jest świadomość tego, że firma to ludzie. Wszystkie działania realizowane wewnątrz organizacji mają na celu wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i stabilności. To z kolei przekłada się na poziom motywacji i chęci do pracy a tym samym na wyniki przedsiębiorstwa. - W naszej ocenie zmotywowany pracownik to taki, który ma możliwość rozwoju. Firma dba o to aby zatrudnione tu osoby mogły podnosić swoje kwalifikacje zarówno poprzez szkolenia jak i uzupełnianie edukacji. Poza szkoleniami obowiązkowymi, które mają na celu zapewnić bezpieczne i zgodne z przepisami wykonywanie pracy, Tokai COBEX Polska oferuje kursy związane z podnoszeniem lub uzyskaniem nowych kompetencji wymaganych na stanowisku pracy. Są to m.in., szkolenia specjalistyczne, językowe, coaching, mentoring jak również dofinansowanie do uzupełnienia edukacji na każdym etapie, od edukacji oświatowej poprzez studia wyższe, na studiach podyplomowych czy MBA kończąc. Istotnym elementem całego systemu szkoleń jest jego dostępność oraz jasne i przejrzyste zasady. - zapewnia Beata Rembierz.

Program Szczęśliwy Pracownik 

W trosce o dobre samopoczucie i szeroko pojęty well-being pracownika w Tokai COBEX Polska został niedawno uruchomiony program „Szczęśliwy Pracownik”. Składają się na niego cykliczne webinary prowadzone przez wykwalifikowanego psychologa, biblioteczka z książkami w tematyce dotyczącej kryzysu, stresu, samorozwoju czy też wychowania dzieci oraz poradniki dotyczące tematów związanych z dbaniem o zdrowie psychiczne oraz dobre samopoczucie.

Solidny Pracodawca 

Działania te zostały docenione certyfikatem Solidny Pracodawca Roku 2020/2021 w Ogólnopolskim Konkursie Solidny Pracodawca Roku, pod patronatem m.in. organizacji Pracodawcy RP. Pod uwagę wziętych zostało wiele kryteriów, w tym warunki pracy i przestrzegania BHP, warunki socjalne, społeczna odpowiedzialność biznesu, terminowość wypłat, system motywacyjny, pomoc w rozwoju, ścieżka kariery i szkolenia pracowników. 

- Uzyskanie tytułu to dla nas zobowiązanie do dalszego rozwoju oraz motywacja do kontynuowania rozpoczętych już działań. Dołożymy wszelkich starań aby Tokai Cobex Polska Sp z o.o. była zawsze pracodawcą pierwszego wyboru – komentuje Beata Rembierz.

***

Tokai COBEX

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Kontakt:

www.tokaicobex.com

Magdalena Matusik

magdalena.matusik@adventure.media.pl

Adventure Media s.c.

Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel.kom. 690 449 064

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel.kom: 604 231 738Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »