Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Śladami Gaudiego - Barcelona.

Barcelona jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Warto tam polecieć, by udać się śladami najsłynniejszego hiszpańskiego projektanta – Antonio Gaudiego. Szczególnie warto polecić jego wielkie niedokończone dzieło, jakim jest Sagrada Familia czyli Bazylika Świętej Rodziny. Rozpoczęcie budowy

Warte zobaczenia są Casa Batllo i Casa Mila – domy o dziwacznych, falistych kształtach, bez linii i kątów prostych, na próżno w nich szukać standardowych zasad konstrukcji.
Bajkowy Park Guell wypełniony jest kilometrami ścieżek. Mieści się tu amfiteatr z pięknym widokiem na stolicę Katalonii. Znajduje tu się najprawdopodobniej najdłuższa ławka na świecie. Liczy aż 152 metry i udekorowana jest kawałkami porcelany, tworząc malownicze wzory.
Sercem miasta jest La Rambla – słynna ruchliwa ulica i główna promenada Barcelony, kipi życiem przez całą dobę.
Miejsc, które warto zobaczyć w Barcelonie jest wiele, ale wspomnieć trzeba jeszcze o magicznej fontannie. Wieczorami jest dość tłumnie, bo każdy chce zobaczyć pokaz ,,światło i dźwięk. W rytm muzyki tryska ona strumieniami wody, które przybierają różne kształty i barwy.

Do tego pięknego miasta najwygodniej można dostać się samolotem. Tanie loty do Barcelony i pobliskich miast oferują nam przewoźnicy niskobudżetowi. Dość często bywają promocje lotnicze w których bilety kupimy nawet poniżej 150 zł za loty w obie strony.

Możemy skorzystać z portu lotniczego El Prat, położonego 10 km od Barcelony, portu Reus znajdującego się około 80 km na południe od Barcelony lub portu lotniczego w Gironie, położonego około 90 km od Barcelony.
Na trasie Girona-Barcelona kursują autobusy firmy Barcelona Bus dopasowane do przylotów samolotów. Czas podróży to około 70 minut. Bilet kosztuje 12 euro, w dwie strony 21 euro (ważny 30 dni).
Z lotniska w Reus za 3 euro dojedziemy autobusem do centrum Reus. Następnie pociągiem do Barcelony za 6,45 euro. Cała podróż zajmie około 90 minut.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Super Tanie Latanie
http://supertanielatanie.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »