Rozrywka i wypoczynek » Hobby

SLIDE Wielkie technologie w bardzo małej obudowie…

SLIDE Wielkie technologie w bardzo małej obudowie…
Zobacz więcej zdjęć »
Nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba się tylko zastanowić jak to zrobić… Tak pracę nad „SLIDE” – niezwykłą deskorolką, skomentowała Haruhiko Tanahashi, Główny Inżynier Lexusa.

18 miesięcy pracy. Zespół ludzi, którzy są mistrzami projektowania, nowych technologii i  skateboardingu i muszą przekroczyć dotąd znane granice, możliwości wykonywanej przez nich pracy. Tworzą odpowiednią kombinację nadprzewodników, magnesów, ciekłego azotu, włókna węglowego i naturalnego bambusa.

W efekcie powstaje wersja demonstracyjna. Latająca deskorolka waży 11,5 kg i wykorzystując powszechnie nam znane zjawiska fizyczne, po prostu unosi się nad ziemią. SLIDE przetestowali już pierwsi deskorolkarze na specjalnie wybudowanym torze z metali nieżelaznych.

Projekt poddano kolejnym testom pod okiem najlepszych inżynierów z Monachium i Londynu, w porozumieniu z ostatecznym użytkownikiem – czyli profesjonalnymi dekorolkarzami. Czekamy na wynik ich prac.

http://www.lexus-int.com/amazinginmotion/slide/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »