Technologie » Telekomunikacja

Smart data center, czyli jak sztuczna inteligencja odmieni centra danych

Smart data center, czyli jak sztuczna inteligencja odmieni centra danych
Zobacz więcej zdjęć »
Sztuczna inteligencja, robotyka, automatyzacja, uczenie maszynowe – to tylko niektóre z technologii, które mają zrewolucjonizować współczesny biznes.

Według najnowszego badania Future Enterprise 2018 już 62 proc. przedsiębiorców na świecie zamierza unowocześnić działanie swoich firm przy wykorzystaniu tych właśnie technologii. W świecie napędzanym przez dane nasuwa się pytanie: co to oznacza dla centrów danych? Przed sztuczną inteligencją nie ma już ucieczki.

Przed sztuczną inteligencją nie ma już ucieczki

Takie wrażenie można odnieść, przeglądając napływające z całego świata informacje, raporty i najnowsze badania. IDC szacuje, że już niemal 50 proc. firm na świecie korzysta z jakichś form technologii kognitywnych. W swoim najnowszym raporcie Deloitte prognozuje z kolei, że do 2021 roku firmy przeznaczą na sztuczną inteligencję 200 mld dolarów. W robotykę i technologie kognitywne będą natomiast inwestować wszystkie branże – także operatorzy data center.

Algorytmy sztucznej inteligencji stosuje się już w urządzeniach mobilnych, aplikacjach zakupowych, w automatyzacji procesów produkcyjnych i analityce big data. Wraz z tym kolejnym etapem rewolucji technologicznej równolegle następuje istotna zmiana w funkcjonowaniu systemów informatycznych i baz danych. W procesie implementacji tych technologii ważne jest zatem, by operatorzy centrów danych stale trzymali rękę na pulsie i odpowiednio modernizowali infrastrukturę i systemy DC. A mogą im w tym pomóc właśnie technologie kognitywne – przekonuje Adam Dzielnicki z Atmana, lidera polskiego rynku data center.
Pod czujnym okiem robota

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/it_solutions/smart_data_center_czyli_jak_sztuczna_inteligencja_odmieni_centra_danych.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »