Motoryzacja » Samochody

Smok na Topolowej Drodze

W Choczewie w województwie pomorskim odbyła się II runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Przez dwa dni zawodnicy zmagali się z niezwykle trudną i wymagającą trasą.

Puchar Polski OFF-ROAD PL to jedna z najważniejszych serii rajdów przeprawowych w Polsce. W maju odbyła się I Runda – Południowa. Zawodnicy rywalizowali w okolicach Nowej Dęby, pod Tarnobrzegiem. W sierpniu przyszła kolej na Rundę Centralną.

Bazą rajdu było położone 30 kilometrów od Wejcherowa Choczewo. Tam rozegrano otwierający imprezę prolog. Już na samym początku zmagań zawodnicy mieli wysoko podniesioną poprzeczkę. Prolog rozpoczął się w deszczu, trasa była bardzo śliska i błotnista. Skorzystały na tym załogi jadące w dalszej kolejności, kiedy już przestało padać.

Organizatorzy przygotowali liczącą blisko 70 kilometrów pętlę, podzieloną na 15 odcinków specjalnych, z który pięć rozegrano w nocy. Odcinki biegły przez podmokłe łąki, torfowiska, błoto i strome trawersy. Wśród nich była słynna już „Topolowa Droga” która jak zwykle mocno przerzedziła stawkę.

Hasłem przewodnim imprezy było „w tym roku przyśpieszamy”. Dla wielu załóg okazało się to zbyt wielkim wyzwaniem. Jedyną załogą która pokonała wszystkie dziesięć prób pierwszego dziennego etapu był Power Off-Road Team, w nietypowym składzie Artur Owczarek i Marcin Klamerek. Jadący Black Tankiem zawodnicy mieli jednak problemy techniczne na drugim etapie i ostatecznie zakończyli rajd na czwartej pozycji.

,,To nie powód do załamywania się bo mimo dręczącego nas pecha, kontuzji i nieoczekiwanej zmiany miejsc, Black Tank medalowo i skutecznie dojechał do mety zaliczając 100% odcinków specjalnych  - powiedział Artur Owczarek.

Sponsorem rajdu był Dragon Winch, producent wyciągarek Dragon Winch przeznaczonych do off-roadu, a także do pojazdów użytkowych i specjalistycznych. Dragon Winch był też fundatorem nagród.

„Dragon Winch od wielu lat konsekwentnie angażuje się w organizację rajdów off-road. Jesteśmy obecni na wszystkich ważnych wydarzeniach związanych z tym sportem. Bardzo nas cieszy fakt, że zawodnicy coraz częściej sięgają po produkty Dragon Winch” – powiedział Jerzy Woźnicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu.

Już wkrótce odbędą się kolejne imprezy pod patronatem Dragon Winch. W dniach 14-15 września w Lubiechowej koło Zielonej Góry odbędzie się II runda Przeprawowego Pucharu ATV Polska – impreza przeznaczona dla quadów i pojazdów UTV. Dwa tygodnie później w Walimiu rozegrana zostanie trzecia, finałowa runda Poland Trophy Dragon Winch Extreme.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Euroforum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »