Rozrywka i wypoczynek » Sport

Soczewki kontaktowe a aktywność fizyczna

Soczewki kontaktowe a aktywność fizyczna
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez aktywności fizycznej. Uprawianie sportu niesie szereg korzyści dla naszego organizmu, jednak noszenie okularów może go utrudnić lub nawet uniemożliwić. Nie musimy jednak rezygnować z ulubionej aktywności. Wystarczy bowiem, że założymy soczewki kontaktowe.

Zapewniają one wyraźne widzenie oraz swobodę ruchów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy używać okularów, które w przypadku uprawiania sportów w znaczącym stopniu przeszkadzają i ograniczają nasze ruchy. Dodatkowo mogą się zsunąć, spaść i rozbić, przez co stanowią niebezpieczeństwo dla nas samych, ale także dla innych osób, z którymi na przykład gramy w piłkę czy też jeździmy na rowerze.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niezależnie od dyscypliny sportu

Do głównych zalet soczewek podczas uprawiania aktywności fizycznej należy także to, że zapewniają one lepsze i szersze pole widzenia niż okulary. Dzięki ich zastosowaniu posiadamy większą ostrość i kontrast w obu oczach. Soczewki nie parują i można je nosić pod goglami, kaskami czy maskami. Daje to możliwość wykonywania każdej dyscypliny sportowej od jazdy na nartach do gry w piłkę nożną. Pozwalają także widzieć realne wymiary obiektów i przedmiotów bez ich zniekształcania. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy martwić się o jakość widzenia i bez obaw możemy zająć się uprawianiem dowolnej aktywności fizycznej.

Dobór soczewek podczas pływania

Soczewki kontaktowe sprawdzają się również na basenie. Zanim jednak zdecydujemy się na ich założenie, powinniśmy skonsultować się z naszym okulistą, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, aby stosować soczewki w trakcie pływania. Przed wizytą na basenie należy także zachować pewne środki ostrożności, które pozwolą zabezpieczyć zdrowie naszych oczu.

Podczas pływania powinniśmy stosować soczewki jednodniowe, które po wizycie na basenie zostaną zdjęte z oczu i wyrzucone do kosza. Dzięki temu rozwiązaniu ryzyko powstania niebezpiecznych bakterii, które zagrażają naszym oczom jest minimalne. Zalecane jest również stosowanie okularów ochronnych, które uniemożliwiają zachlapanie soczewek. Ich kontakt z chlorowaną wodą może być bowiem niebezpieczny dla naszych oczu.
Serwis JakieSoczewki.pl ułatwi Ci dobór soczewek kontaktowych, idealnych podczas uprawiania aktywności fizycznej (soczewki dwutygodniowe), jak i podczas pływania (soczewki jednodniowe).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JakieSoczewki.pl - informator soczewkowy
http://jakiesoczewki.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »