Rozrywka i wypoczynek » Sport

Soczewki kontaktowe jako alternatywa dla okularów dla osób aktywnych

Soczewki kontaktowe jako alternatywa dla okularów dla osób aktywnych
Zobacz więcej zdjęć »
Wada wzroku i konieczność noszenia okularów to dla osób aktywnych fizycznie stosunkowo duże ograniczenie. Jednak współcześnie konieczność korekty wady wzroku nie stanowi już żadnego problemu i nie wiąże się z koniecznością noszenia okularów.

Alternatywę dla nich stanowią  soczewki kontaktowe, które w przeciwieństwie do okularów nie utrudniają treningów, a jednocześnie zapewniają ostre widzenie.
 
Soczewki dla ludzi aktywnych
 
Soczewki kontaktowe to najlepszy wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Przede wszystkim pozwalają zupełnie zapomnieć o wadzie wzroku, jednocześnie zapewniając lepsze pole widzenie. W przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe nie parują i nie spadają podczas intensywnych ćwiczeń. Pozwalają również poczuć się bardziej komfortowo.
 
Wygoda związana z użytkowaniem soczewek kontaktowych jest szczególnie zauważalna w trakcie uprawiania takich dyscyplin sportowych jak piłka nożna, koszykówka, tenis ziemny, badminton, piłka ręczna, sporty wodne czy też różnego rodzaju sporty kontaktowe.
 
Soczewki kontaktowe w trakcie aktywności fizycznej – korzyści
 
Zalety noszenia soczewek kontaktowych przez osoby uprawiające sport to głównie:
 
  • szersze pole widzenia,
  • lepsza ostrość i kontrast widzenia,
  • brak zniekształcenia realnych wymiarów i kształtów różnych obiektów,
  • fakt, iż nie parują ani też nie spadają podczas aktywności, co pozwala w pełni skupić się na konkretnych ćwiczeniach.
 
Warto podkreślić, iż soczewki kontaktowe to rozwiązanie wybierane zarówno przez sportowców amatorów, jak i profesjonalistów, którym zależy na osiąganiu jak najlepszych wyników w uprawianej przez siebie dyscyplinie.
 
Przy współpracy z http://www.kontaktowe.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

admin11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »