Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

SOKOŁÓW promuje zdrowy tryb życia wśród pracowników

SOKOŁÓW promuje zdrowy tryb życia wśród pracowników
Zobacz więcej zdjęć »
Pod hasłem #ucieknijcukrzycy firma Sokołów prowadzi wewnętrzny program edukacyjny, który podnosi świadomość zagrożeń związanych z cukrzycą i promuje prozdrowotne zachowania. Od czerwca 2017 r. trwa akcja popularyzująca aktywność fizyczną wśród pracowników.
Cukrzyca, jako jedna z chorób cywilizacyjnych, znajduje się w polu zainteresowania firmy od wielu lat. Misją Sokołowa stało się podnoszenie świadomości na jej temat i promowanie zachowań służących profilaktyce nie tylko w wymiarze konsumenckim, ale również wśród pracowników firmy - mówi Aleksandra Chalimoniuk, dyrektor Spółki ds. PR i Komunikacji w Sokołów S.A.- Misją wewnętrznego programu #ucieknijcukrzycy jest łączenie aktywności fizycznej ze świadomą dietą.

Coraz dalej od cukrzycy

Jedną z inicjatyw w ramach programu #ucieknijcukrzycy jest prowadzona od czerwca akcja sportowa mobilizująca pracowników do aktywności fizycznej: jazdy na rowerze, chodzenia oraz biegania. Wyzwaniem dla pracowników Sokołowa było pokonanie „pułapu cukrzycy" (czyli procentowego odpowiednika zachorowalności w Polsce) dzięki aktywnościom fizycznym. - Postawiliśmy sobie ambitny cel, aby uciec cukrzycy najdalej jak się da - mówi Sylwia Miszczuk dyrektor Spółki ds. HR. - Jesteśmy dumni z uczestników programu, którzy każdego dnia pokazują sportowy hart ducha oraz motywację do pokonywania wewnętrznych ograniczeń. Nasz pierwszy cel został osiągnięty, przegoniliśmy cukrzycę niemal w każdej konkurencji - dodaje.

Wyniki potwierdzają, że akcja cieszy się ogromnym powodzeniem:

• Jazda na rowerze: pułap 4 200 km, wynik 13 283 km
• Chodzenie: pułap 2 100 km, wynik 1 268 km
• Bieganie: pułap 2 800 km, wynik 4 538 km

Akcja sportowa Sokołowa potrwa do końca października. Codziennie nowi pracownicy dołączają do współzawodnictwa.

Najaktywniejsi fizycznie na meczu Marcin Gortat Camp

Najaktywniejsi uczestnicy wraz z rodzinami mieli okazję obejrzeć na żywo finałowy mecz Marcin Gortat Camp (drużyna Marcina Gortata kontra Wojsko Polskie). Sokołów S.A. od lat jest partnerem Marcin Gortat Camp - akcji, której ideą jest promowanie aktywności fizycznej. To cykl treningów koszykarskich z udziałem dzieci i młodzieży, których organizatorem jest fundacja polskiego zawodnika grającego w barwach Washington Wizards - Marcina Gortata. Uczestnicy akcji #ucieknijcukrzycy, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty, zostali zaproszeni ze swoimi rodzinami do oglądania na żywo meczu finałowego Marcin Gortat Camp.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »