Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

SolphaDermol Mięczak zakaźny

SolphaDermol Mięczak zakaźny
Zobacz więcej zdjęć »
SolphaDermol Eliminuje zmiany skórne mięczaka zakaźnego

Mięczak zakaźny to kłopotliwa dolegliwość pojawiająca się częściej po wakacjach. Przyjmuje formę wysypki. Często do zakażeń dochodzi w miejscach takich jak baseny, kluby fitness, przedszkola. Zwykle odczuwane jest swędzenie i pieczenie skóry, na skórze pojawiają się grudki lub guzki z wgłębieniem w środku. Ich obecność może choremu przeszkadzać, rozdrapuje je, co często prowadzi do rozsiewania wirusów i wtórnych nadkażeń bakteryjnych. Zmiany mogą wzbudzać zainteresowanie – dzieci dotykają je i przenoszą wirusy. Mięczaki, podobnie jak inne zakażenia wirusowe i bakteryjne, szczególnie często współistnieją też z atopowym zapaleniem skóry, charakteryzującym się nieco niższą odpornością miejscową.

Na basenie, w jacuzzi czy nad jeziorem infekcji może sprzyjać rozmiękczona skóra, a więc mająca osłabioną naturalną barierę ochronną. Mięczak zakaźny to również choroba przenoszona drogą płciową – bliski kontakt skóry ze skórą partnerów powoduje, że zmiany pojawiają się w okolicach narządów płciowych.

Bezbolesna eliminacja

SolphaDermol wskazany jest do usuwania guzków mięczaka zakaźnego u dzieci, kobiet w ciąży i w okresie karmienia. Można go stosować również na zmiany zlokalizowane na twarzy, jest bezpieczny również dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych. W gabinecie lekarskim wykonuje się łyżeczkowanie zmian, krioterapię albo elektrokoagulację, SolphaDermol to bezbolesna alternatywa dla tych metod. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do łyżeczkowania nie następuje natychmiastowe usunięcie zmiany, ale jej spłaszczenie, obumarcie, a następnie utworzenie się strupa, który odpada. Cena w aptece około 38 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konceptPR

Komentarze (3)

 • avatar
  ~Ola 2018-08-24 18:52:43

  Moja 3 letnia córka, najprawdopodobniej zaraziła się wirusem mięczaka w przedszkolu ale poradziliśmy sobie. Farmaceutka poleciła nam płyn Solphadermol, krostki bladły i odpadły po 3 tygodniach. Warto spróbować. Polecam.

 • avatar
  ~Matylda 2017-11-27 14:48:20

  Mój niespełna roczny synek miał też to dziadostwo, chyba złapał będąc ze mną na basenie, ale udało mi się to wyleczyć mięczaka preparatem SolphaDermol (wysuszało i odpadało) trwało to około 3 tygodni. Polecam.

 • avatar
  ~Dorotka 2015-10-12 13:01:40

  Bardzo dobry preparat na mięczaka u dzieci. Niedawno właśnie wyleczyliśmy to paskudztwo dzięki właśnie solphadermolem . Córka strasznie się drapała i krostek robiło się coraz więcej, dermatolog kazał właśnie tym smarować i przyniosło to jej ulgę, jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Krostki goja się szybko i znikają w zaledwie dwa tygodnie.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »